CIS ofensywa. Zespoły ze wschodu rozpychają się w czołowej piątce świata

02.03.2021, 16:00:23

Zespoły wywodzące się z regionu Wspólnoty Niepodległych Państw rozpychają się łokciami w czołówce światowego rankingu. Wyniki Intel Extreme Masters Katowice sprawiły, że aż trzy drużyny ze wschodu wbiły się do najlepszej piątki świata.

Oprócz śmierci i podatków na świecie pewna jest oczywiście niezachwiana dominacja Astralis. Nawet jeśli Duńczycy nie wygrywają wszystkich turniejów, w jakich biorą udział, ich dorobek punktowy pozwala utrzymać się na pozycji lidera również po potknięciach. Tak stało się i w przypadku IEM Katowice. Choć Królewscy odpadli z gry już w ćwierćfinale, z 888 punktami na koncie wciąż biegną na przedzie peletonu.

Ćwierćfinałowa porażka z drugiego miejsca nie zepchnęła ponadto Natus Vincere – mistrzów ubiegłorocznej edycji Intel Extreme Masters Katowice. Co więcej – oba składy mają nad resztą stawki bezpieczną przewagę i jeśli prędko powrócą do finałowego rytmu, nadal będą mogły prężyć piersi na najwyższych szczeblach klasyfikacji.

W czołówce nie mogło zabraknąć jednak dwóch największych gwiazd katowickich rozgrywek: Gambit Esports i Virtus.pro. Niespodziewani triumfatorzy z ekipy Hobbita wskoczyli na czwarte miejsce, awansując o jedenaście pozycji. Wyprzedzili marki pokroju Teamu Vitality, Teamu Liquid, BIG, Heroic czy G2 Esports. Tak imponujący skok i bezpośrednie zwycięstwo z Virtusami nie pozwoliło im jednak zabłysnąć w rankingu jaśniej niż Niedźwiedzie. Te mogą poszczycić się bowiem lokatą numer trzy – wszystko to dzięki awansowi o cztery oczka.

Jeśli zestawimy więc Natus Vincere, Virtus.pro i Gambit Esports, okaże się, że aż trzy z pięciu najlepszych sekcji na świecie stanowią zespoły ze Wspólnoty Niepodległych Państw. Region, który przez lata traktowany był jak piąte koło u wozu europejskiego Counter-Strike’a przeżywa istny renesans. Do zaszczytnego grona należy bowiem dodać jeszcze ósmy Team Spirit czy obecne w czołowej trzydzieste Winstrike Team czy Nemigę.

A Polska? Bez wielkich zmian. Na biało-czerwonym przedzie – Anonymo Esports piastujące czterdzieste miejsce. Tuż za nimi – x-kom AGO z lokatą czterdziestą czwartą. W czołowej pięćdziesiątce świata ponadto – Izako Boars znajdujące się na szczeblu czterdziestym siódmym.

Światowy ranking przygotowywany przez redakcję HLTV.org w pełnej krasie znajdziecie w TYM miejscu.

Fot. DreamHack / Adela Sznajder
Tagi:
Astralis Gambit Esports HLTV.org Natus Vincere ranking HLTV Team Vitality Virtus.pro
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze