Cinkrof czy Melonik? Trwa walka o finał European Masters

Cinkrof czy Melonik? Trwa walka o finał European Masters

14.09.2021, 12:11:12

W grze zostały już tylko cztery najlepsze drużyny. A w każdej z nich przynajmniej jeden biało-czerwony. Choć puchar European Masters nie trafi do nadwiślańskiej organizacji, trofeum już na pewno wzniesie Polak. Ale który?

Do półfinałowego grona nie przedostali się niestety jedyni reprezentanci Ultraligi w play-offach. Mistrzowie Polski z PDW polegli z kretesem w ćwierćfinałowym starciu z BIG, sezon kończąc w gronie ośmiu najlepszych sekcji europejskich zmagań regionalnych. Upadek podopiecznych Adriana “Zeturala” Dziatkowca nie oznaczał jednak kresu polskiej przygody w European Masters.

Szybko okazało się bowiem, że listę uczestników stworzyły formacje z polskimi akcentami. W każdym z czterech zespołów zobaczymy bowiem gracza lub trenera pochodzącego znad Wisły. Rachunek jest prosty – jeszcze przed rozpoczęciem pierwszego meczu wiemy, że letnią odsłonę European Masters 2021 wygra co najmniej jeden Polak – gracz lub szkoleniowiec. A w najlepszym przypadku – aż czterech Polaków.

Karmine Corp z Jakubem “Cinkrofem” Rokickim nieustannie zaciera ręce, myśląc o obronie tytułu. Dawid “Melonik” Ślęczka na szczyt podium pragnie przywrócić BIG, z którym wcześniej zdominował niemiecką scenę. Francuskie Misfits Premier z kwartetem polskich graczy stało się naturalnym następcą ultraligowych zespołów. A Paweł “delord” Szabla stanie za plecami Goryli z Fnatic.Rising.

Kibice znad Wisły paradoksalnie nie mają więc powodów do narzekań. Pewnym jest przecież, że puchar European Masters znów wzniesie Polak. Znów, bo w zeszłym sezonie dokonał tego Cinkrof i Karmine Corp. Rok temu z sukcesu cieszyło się polskie AGO ROGUE. Idąc dalej – w 2018 roku główna nagroda powędrowała do MAD Lions z Oskarem “Selfmadem” Boderkiem w kadrze. 

Czas wyłonić jednak finalistów. Już dziś z zawodami pożegna się Rokicki lub Ślęczka. W pierwszym półfinale zobaczymy bowiem bój BIG z Karmine Corp. Jutro Misfits Premier podejmie natomiast podopiecznych delorda.

Harmonogram półfinałów European Masters:

14.09 – 18:00

  • Karmine Corp vs. BIG

15.09 – 18:00

  • Fnatic.Rising vs. Misfits Premier

Półfinał rozpocznie się o godzinie 18:00. Polska transmisja dostępna będzie tradycyjnie na kanałach Polsat Games – zarówno w telewizji, jak i na Twitchu oraz YouTube.

To pewne: Islandia gospodarzem Worldsów. Rogue w głównym etapie turnieju

Fot. fb.com/Cinkrof/

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze