W sam raz na DreamHacka. chrisJ wypożyczony do FunPlus Phoenix

27.01.2021, 12:17:10

FunPlus Phoenix oficjalnie uzupełnia skład – w sam raz na debiut w międzynarodowym turnieju. Chris “chrisJ” de Jong zasilił kadrę chińskiej organizacji tuż przed startem DreamHacka Open January.

Zgodnie z przewidywaniami chrisJ obejmie w zespole rolę prowadzącego. W składzie połączy tym samym siły ze swoim byłym kolegą z mousesports – Martinem „”STYKO⁠” Stykiem. Okazuje się jednak, że transfer nie jest jeszcze permanenty. Wstępna umowa między organizacjami dotyczy bowiem okresu wypożyczenia.

Holender szukał nowych możliwości rozwoju po tym, gdy w ubiegłym tygodniu został odsunięty od głównego składu mousesports. Z Myszkami związany był od siedmiu lat, ale w sobotę ustąpił miejsca  Frederikowi „⁠acoRowi⁠” Gyldstrandowi. W kadrze opartej na trzonie GODSENT wejdzie z kolei w buty Kevina „⁠kRYSTALA⁠” Amenda.

De Jong nie będzie długo czekał na debiut w nowych barwach. Już dziś FunPlus Phoenix stanie bowiem do walki w ramach DreamHacka Open January. Reprezentanci chińskiej organizacji trafili do jednej grupy z BIG, HellRaisers oraz Evil Geniuses. To właśnie z Geniuszami Zła przyjdzie im się zmierzyć w pierwszej kolejności.

Skład FunPlus Phoenix:

  • Jesse „⁠zehN⁠” Linjala
  • Pavle „⁠Maden⁠” Bošković
  • Martin „⁠STYKO⁠” Styk
  • Asger „⁠Farlig⁠” Jensen
  • Chris “chrisJ” de Jong – wypożyczenie
  • Jonatan „⁠Devilwalk⁠” Lundberg – trener

Oprócz wspomnianych wyżej zespołów o nagrody z puli 70 tysięcy dolarów rywalizować będą również zawodnicy Gambit Esports, forZe, Teamu Spirit oraz Sprout. Aktualnie najwyżej rozstawioną sekcją z listy uczestników jest oczywiście BIG plasujące się na czwartej pozycji światowego rankingu. FunPlus Phoenix na siedemnastej lokacie klasyfikacji znajduje się pośrodku dreamhackowej puli.

Harmonogram pierwszego dnia DreamHacka Open January:

  • 15:00 – BIG vs. HellRaisers – BO3
  • 15:00 – FunPlus Phoenix vs. Evil Geniuses – BO3
  • 18:30 – Gambit Esports vs. Sprout – BO3
  • 18:30 – forZe vs. Team Spirit – BO3

Przypomnijmy, że FunPlus Phoenix oficjalnie potwierdziła zakontraktowanie byłego składu GODSENT na początku tygodnia. – Po kilku miesiącach głębokich rozmów i negocjacji z wieloma organizacjami esportowymi i indywidualnymi graczami, w końcu z dumą przedstawiamy nasz nowy skład CS:GO – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny FPX ds. operacji w Europie, Petar „⁠peca⁠” Marković. – Naprawdę wierzymy, że z rdzeniem byłych graczy GODSENT, osiągniemy nasze cele w 2021 roku – dodał.

Fot. StarLadder / Igor Bezborodov
Tagi:
ChrisJ DreamHack Open January FunPlus Phoenix GODSENT mousesports
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze