Kiedyś ogrywał Jankosa w LCS, dziś zagra w Ultralidze. Chres graczem AGO ROGUE

10.01.2021, 09:51:06

Powoli klaruje się obraz składu AGO ROGUE na zbliżający się sezon Ultraligi. Organizacja zdradziła bowiem, że jej środkowej alei bronić będzie kolejny gracz spoza Polski – Chres “Chres” Laursen.

Chres – w przeszłości znany jako Sencux – karierę rozwija od 2014 roku. Jego pierwszymi poważnymi drużynami były Reason Gaming, ⁠4everzenzyg, SK Gaming Prime czy Team Dignitas. Z buta na scenę wszedł, gdy w barwach Splyce zadebiutował na europejskim LCS, które później próbował podbić również z Misfits i Rogue. W 2016 roku wystąpił ponadto na Worldsach, nie wychodząc jednak z grupy.

Dwudziestodwuletni Duńczyk ostatni sezon spędził w szeregach Riddle Esports i Barage Esports. Zdobył w tym czasie mistrzostwo NLC 2020 Fall Open, srebrne medale NLC 2020 Summer, a także zakwalifikował się do European Masters. O ile jednak AGO ROGUE podniosło puchar głównej fazy rozgrywek, o tyle Laursen i jego Riddle nie przedarli się przez Play-Iny.

W AGO ROGUE Chres zastąpi ulubieńca publiczności i zasłużonego Barczewianina – Pawła “Czekolada” Szczepanika. Polak wykorzystał bowiem zaproszenie do LEC i w przyszłym sezonie zobaczymy go pod sztandarem Excel Esports.

Duńczyk jest już trzecim obcokrajowcem ściągniętym do Gniazda na pierwszą połowę 2021 roku. Wcześniej klub ogłosił bowiem, że w dżungli zobaczymy związanego do niedawna z FC Schalke 04 Niemca – Lukas “Luroxa” Thoma. Stanowisko głównego trenera objął z kolei Szwed w przeszłości grający w jednej drużynie z Rekklesem – Johan “Klaj” Olsson.

Dotychczasowy skład AGO ROGUE:

  • Lukas “Luroxa” Thoma – JUNGLE
  • Chres “Chres” Laursen – MID
  • Łukasz “Pyrka” Grześkowiak – SUPPORT
  • Johan “Klaj” Olsson – COACH

Jak do tej pory jedynym krajowym akcentem w formacji jest Łukasz “Pyrka” Grześkowiak – wspierający, który ma za sobą grę w Cream Real Betis, Pompa Teamie, devils.one, piratesports, Wiśle Płock czy Akademii. Możemy spodziewać się, że zarówno na górnej, jak i dolnej alei zobaczymy kolejnych Polaków.

Fot. Riot Games
Tagi:
AGO ROGUE Chres Pyrka Sencux
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze