Chcesz studiować esport na AWF? Rekrutacja wciąż jest otwarta

Chcesz studiować esport na AWF? Rekrutacja wciąż jest otwarta

16.09.2021, 13:47:46

Akademia Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej otworzyła w tym roku rekrutację na studia licencjackie z zakresu esportu. Przedstawiciele kierunku przypominają o kończącej się niebawem rekrutacji, zachęcając do wstąpienia na uczelnie.

Kierunek esportowy powstanie w filii warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego znajdującej się w Białej Podlaskiej. W programie zapisano 2,5 tysiąca godzin nauki, zajęcia praktyczne, staże, a także moduły obozowe. Do dyspozycji studentów oddane zostaną trzy baseny, nowoczesne akademiki, centrum badawcze, a także hale widowiskowe. 

Szeroka edukacja zapewniona przez doświadczone kadry i zewnętrznych ekspertów jest wsparta możliwościami Regionalnego Centrum Badań i Rozwoju, w którym do dyspozycji studentów jest ponad 38 mln inwestycja ze sprzętem, o jakim wiele światowych uczelni może pomarzyć – przekonuje przedstawiciele Akademii Wychowania Fizycznego.

Jak tłumaczą twórcy studiów: “licencjat z zakresu esportu z dyplomem AWF Warszawa pozwoli nabyć i podnieść kluczowe kompetencje”. Na kampusie kompleksowo kształcić mają się nie tylko przyszli szkoleniowcy esportowi, menadżerowie czy promotorzy rozgrywek, ale też fizjoterapeuci, trenerzy sportowi, specjaliści od psychomotoryki, percepcji, a także eksperci od odżywiania, snu, stresu i wellness.

Na studiach  zapewnimy im ekspercką wiedzę, staże i doświadczenie, które sprawi, że ogromny esportowy biznes będzie mógł wspierać się osobami o właściwych kompetencjach i wiedzy. Specjalistów w tym zakresie bardzo brakuje, a do tego powstają zupełnie nowe zawody, jak komentator rozgrywek esportowych, scout talentów, czy trenerzy refleksu i wellness dedykowani esportowym wyzwaniom. Inni absolwenci będą zarządzać marketingiem, sponsoringiem, czy produkcją eventów dla organizacji, mediów, drużyn i zawodników e-sportu – wylicza prof. Hubert Makaruk, dziekan kierunku i wykładowca.

Uczelniana kadra chwali się ponadto licznymi programami stypendialnymi. Studenci AWF, którzy wykażą odpowiednie dokonania w dziedzinie esportu, mogą ubiegać się o stypendium sportowe. Wsparcie finansowe odnajdziemy również w kategoriach: rektorskiej, ministerialnej, socjalnej, a także dla studentów pierwszego roku.

Biorąc pod uwagę tempo rozwoju nowoczesnych technologii, w tym obszaru gier komputerowych, nie sposób nie wyjść z propozycją takiego kierunku studiów i tym samym przyczynić się do stworzenia najzdrowszych warunków do uprawiania esportu – mówi dr Mariola Zajkowska-Magier.

Mamy zatem możliwość wsparcia osób trenujących w ich rozwoju, poszerzania samoświadomości, umiejętności budowania relacji, radzenia sobie z emocjami, uczuciami, a tym samym z różnymi sytuacjami trudnymi, jak np. odnajdywania sensu swoich działań, rozpoznawania wartości i zaspokajania swoich potrzeb – kontynuuje.

Program studiów podzielono na osiem modułów: 

  • Biologiczny
  • Relacje społeczne w esporcie
  • Menadżerski
  • Psychologiczny
  • Szkolenia sportowego
  • Podstaw esportu
  • Zajęcia praktyczne – gry
  • Obozowy

Studenci nie tylko poszerzać będą wiedzę teoretyczną, ale również praktyczną. W planie nauczania znajdują się bowiem zajęcia warsztatowe z ekspertami z kraju i z zagranicy, programy stażowe z możliwością zatrudnienia u uczelnianych partnerów, a także wyjazdy na bootcampy czy outdorowe wypady sportowe. Szczegółowy opis modułów znajdziecie na stronie uczelni.

Choć kadrę nauczającą stanowią wykładowcy akademiccy, którym nieobce są obszary sportu, fizjoterapii i zdrowia, na liście nauczycieli na próżno szukać wielu nazwisk wywodzących się ze świata esportu. Esportowym rodzynkiem jest Łukasz Trybuś z Esports Association, który prowadzić będzie przedmioty pt.: interdyscyplinarność esportu, sportowe gry esportowe, zręcznościowe gry esportowe i  rywalizacja w esporcie.

Co ciekawe – z uwagi na światową pandemię COVID-19 uczelnia nie prowadzi aktualnie testów sprawnościowych, a to znacznie ułatwia rekrutację na AWF. Proces kwalifikacji na studia rozpocząć możecie w TYM miejscu.

devils.one i Kinguin pomogły stworzyć licencjackie studia esportowe

To nie pierwsze esportowe studia ogłoszone w tym roku. Nie tak dawno głośno zrobiło się o kierunku, który dzięki devils.one i Kinguin powstał w Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej w Pruszkowie.

Fot. AWF

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze