Centrum treningowe, którego mogą zazdrościć europejskie organizacje
Pozostałe
Reportaże

Centrum treningowe, którego mogą zazdrościć europejskie organizacje

16.01.2019, 14:35:00

Kilka pięter, miejsca treningowe, pokoje trenerów, część hotelowa, strefa relaksu czy bar – brzmi jak plan siedziby wielkiego klubu piłkarskiego. To jednak opis miejsca, w którym na co dzień ćwiczą esportowcy, dotychczas głównie Teamu Kinguin, ale teraz też międzynarodowych organizacji i nowej marki na polskiej scenie, której nazwę poznamy niebawem.

Esports Performance Center to w skrócie mówiąc:

  • 2000m2 powierzchni
  • 4 pokoje treningowe
  • 3 pokoje do analizy
  • 8 pokoi konferencyjnych
  • 1 pokój do masażu
  • 24 sypialnie
  • 4 kuchnie
  • 2 tarasy
  • Bar

Jeszcze niedawno mogło się wydawać, że szalony pomysł firmy Kinguin skończy się na… pomyśle. Jednak Wczoraj w EPC gościliśmy na specjalnej konferencji prasowej, podczas której ogłoszono koniec Teamu Kinguin i otwarcie nowej organizacji, której współwłaścicielami są Viktor Romaniuk Wanli, Wiktor „TaZ” Wojtas oraz Maciej „sawik” Sawicki. Okazało się, że spora część wspomnianego budynku jest już gotowa, a na miejscu odbywają się już pierwsze bootcampy.

Spójrzmy na kilka ujęć:

Centrum treningowe mieści się w Warszawie i przeznaczone jest nie tylko dla drużyn działających wspólnie z firmą Kinguin, ale również dla zewnętrznych zespołów, czego przykładem jest Renegades, które przygotowuje się tam do startu w Minorze przed Intel Extreme Masters w Katowicach.

Niebawem w EPC bardzo często pojawiać się będą członkowie nowej organizacji, gdyż zarówno dywizja League of Legends, która na razie gra jako Esports Performance Center, jak i zespół CS:GO, w pełni przeprowadzą się do stolicy. W specjalnym centrum będą mieli do dyspozycji nie tylko komputery czy trenerów, ale również dietetyka czy fizjoterapeutę. – To coś, na co nie mogą sobie pozwolić nawet niektóre drużyny w Europie. Zresztą w Hiszpanii większość zespołów nie ma takiego wsparcia, więc możemy się jarać, że w Polsce powstał taki projekt – powiedział nam Jakub „Cinkrof” Rokicki, zawodnik Esports Perfomance Center w LoL-a, a w przeszłości reprezentant różnych zagranicznych drużyn, w tym Movistar Riders.

Zespoły trenujące w EPC mogą również korzystać ze specjalnej strefy hotelowej, w której mieszczą się pokoje 1 i 2-osobowe, ale istnieje także możliwość stworzenia pokoi dla większej liczby osób. To dobre rozwiązanie np. dla organizacji, które nie mają gigantycznych budżetów i chcą szukać oszczędności.

Jak tłumaczył nam sawik, EPC nie będzie należało do nowej organizacji. – Esports Performance Center też jest oddzielnym produktem. Na zasadzie umowy sponsorskiej z firmą Kinguin korzystamy z tego obiektu i częściowo nim zarządzamy – powiedział CEO.

Na miejscu cały czas trwają prace wykończeniowe, by niebawem móc pozwolić kibicom na spotkania z graczami czy wspólne oglądanie meczów. To będzie możliwe w specjalnej strefie, gdzie mieścił się będzie również bar i dwa tarasy.

Fot. EPC

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze