Cały Paryż o tym wie. ZywOo w Vitality na 5 kolejnych lat

21.12.2020, 11:45:33

Tak tworzy się legendy. Mathieu „ZywOo” Herbaut, który do tej pory wyróżniał się dojrzałością, podjął kolejny ważny krok w swojej karierze. Przedłużył kontrakt z Teamem Vitality o pięć lat. Dowiedział się o tym cały Paryż, w którym wyświetlono specjalne hologramy.

Wszyscy doskonale pamiętamy, kiedy ZywOo zachwycał nas swoją grą w barwach against All authority. Zresztą, nie tylko nas, bo zgłaszały się po niego czołowe drużyny. Ten podjął jednak dojrzałą decyzję – chciał najpierw skończyć szkołę, a później poświęcić się graniu. Jak powiedział, tak zrobił. Dopiero w październiku 2018 roku podpisał kontrakt z Teamem Vitality i wszystko wskazuje na to, że obie strony szybko się nie rozstaną.

20-latek przedłużył swoją umowę do 2024 roku. Wydarzenie to jest nie tylko ważne dla samej esportowej sceny, gdzie tak długie porozumienia rzadko się zdarzają, ale także dla organizacji. Vitality pochwaliło się nim mieszkańcom Paryża. W kilku miejscach stolicy Francji pojawił się bowiem specjalny hologram, który informował o podpisaniu nowego kontraktu. Patrząc na reakcje w social mediach, odbiór był rewaluacyjny.

Czy tak samo rewelacyjna okaże się decyzja samego zawodnika? Do tej pory razem ze swoimi kompanami może pochwalić się licznymi sukcesami. Wygrywał wiele mniej ważnych turniejów, jak DreamHack Open, WePlay! czy Charleroi Esports, ale też tych bardziej prestiżowych – cs_summit, ECS czy BLAST Premier. Brakuje jednak tego najważniejszego osiągnięcia – zwycięstwa na Majorze. Francuzi dotarli tylko do ćwierćfinału na StarLadder Berlin Major 2019, ale kto wie, co byłoby w przypadku nieodwołania kilku turniejów tej rangi.

Czy w kolejnych latach będzie lepiej? Drużyna ma swój najpewniejszy element – ZywOo, który już wielokrotnie udowadniał, że w pojedynkę potrafi ciągnąć zespół do triumfu. Długi kontrakt może mu to jeszcze bardziej ułatwić.

Bycie członkiem Teamu Vitality zawsze było dla mnie naturalne. 2020 był szalonym rokiem i wiem, że to dzięki wsparciu drużyny i moich kompanów mogłem się rozwijać. Jestem podekscytowany przedłużeniem kontraktu i tym, że będę nosił koszulkę Vitality przez pięć kolejnych lat – powiedział Herbaut.

Podpisanie tak długiej umowy nie jest też równoznaczne z tym, że ZywOo spędzi w tej organizacji pięć kolejnych lat. Pewnym jest jednak, że jeśli ktoś będzie chciał go kupić, będzie musiał się namęczyć.

Fot. Materiały prasowe

Tagi:
Team Vitality ZywOo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze