Był LAN, nie ma LAN-ów. ESL Pro League jednak w formacie online

Był LAN, nie ma LAN-ów. ESL Pro League jednak w formacie online

21.07.2021, 11:28:33

Wygląda na to, że IEM Cologne był pierwszym LAN-em po długiej przerwie i prawdopodobnie jedynym w najbliższym czasie. Nadchodzący sezon ESL Pro League, który już dawno zapowiedziano jako turniej stacjonarny, zostanie bowiem rozegrany online.

Chyba wszyscy stęskniliśmy się za emocjami, które niosą ze sobą wydarzenia LAN-owe. Widzieć zawodników konkurujących ze sobą twarzą w twarz – coś niepodrabialnego. Nie zastąpią tego kamerki na drużynowych bootcampach czy jeszcze bardziej wymyślne innowacje. 

Wszyscy lgniemy bowiem do tego formatu, który na długo zabrała nam światowa pandemia. Nie tak dawno otrzymaliśmy namiastkę dawnych emocji, bowiem najlepsi z całego świata zlecieli się do Kolonii, aby walczyć o jedno z najważniejszych trofeów w CS-owym kalendarzu. Namiastkę, bowiem czym jest turniej LAN-owy bez publiki? Mimo braku tak ważnego składnika wydarzenia okazało się wielkim sukcesem. Istnieje jednak obawa, że to właśnie mecze IEM Cologne będziemy zapętlać sobie przez kolejne miesiące.

Zbliżający się sezon ESL Pro League zostanie bowiem rozegrany online. Organizatorzy już wiele miesięcy temu zapowiedzieli, że cały wir zdarzeń odbędzie się na Malcie, jednak światowa pandemia i restrykcje z nią związane skutecznie uniemożliwiły ESL organizację turnieju w wymarzonej formie.

I nie możemy tu winić nikogo, pozostaje tylko zadowolić się turniejem w formule online. Co ważne – niezmienne pozostają ramy czasowe całego wydarzenia. To wystartuje już za niecały miesiąc, bowiem pierwsze mecze zaplanowano na 16 sierpnia. 12 września poznamy natomiast wielkiego mistrza 14. sezonu EPL-a. Kto wie – być może właśnie tego dnia któryś z Polaków wzniesie – niestety – wirtualne trofeum? Na liście startowej znajdziemy bowiem biało-czerwonych pod skrzydłem ENCE oraz Evil Geniuses.

Fot. ESL / Bart Oerbekke

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze