byali, GruBy, Goofy, Markoś i phr rozpoczęli wspólne treningi

08.01.2021, 18:17:59

Według informacji zdobytych przez redakcję eweszlo.pl na polskiej scenie rozpoczęła się budowa kolejnego w pełni nowego zespołu. Źródła podają, że Paweł „byali” Bieliński, Dominik „GruBy” Świderski, Tomasz „phr” Wójcik, Kuba „Markoś” Markowski oraz Krzysztof „Goofy” Górski rozpoczęli wspólne treningi, a cały skład może w najbliższej przyszłości zostać zakontraktowany przez zagraniczną organizację. 

Pierwszym elementem nowego zespołu ma być Paweł „byali” Bieliński, którego ostatnim pracodawcą było AVEZ Esport. Były reprezentant Virtus.pro rozstał się z „Ośmiornicami” w październiku 2020 roku, po tym, jak nie został przedłużony jego wygasający kontrakt. Od tego momentu doświadczonego strzelca mogliśmy oglądać na serwerze jedynie sporadycznie, głównie pod banderą miksowej formacji POLAND.

Wiele wskazuje na to, że z byalim w jednym składzie ponownie będzie występować Kuba „Markoś” Markowski. Jeden z najlepszych rodzimych AWP-erów pod koniec ubiegłego roku rozwiązał swój kontrakt z AVEZ i od tego momentu prowadził on poszukiwania nowego pracodawcy. Jeszcze kilkanaście dni temu snajper był przymierzany do Izako Boars, jednak wszystko wskazuje na to, że ostatecznie angaż w organizacji Piotra „Izaka” Skowyrskiego otrzyma Daniel „STOMP” Płomiński.

Trzecim elementem układanki nowej biało-czerwonej piątki będzie Dominik „GruBy” Świderski, który po ponad trzyipółletniej przygodzie pod banderą x-kom AGO nie będzie już nosić na piersi charakterystycznego jastrzębia. W świeżo sformowanym składzie ponownie spotka on się ze zresztą swoim byłym kompanem – Tomaszem „phrem” Wójcikiem, który podobnie jak przykładowo Mikołaj „mouz” Karolewski rozwiązał swój kontrakt z Illuminar Gaming.

Ostatnim ogniwem nadwiślańskiego kolektywu ma być z kolei Krzysztof „Goofy” Górski, który zaledwie wczoraj rozstał się z Actiną PACT. Utalentowany strzelec według nieoficjalnych doniesień może się cieszyć sporym zainteresowaniem na rynku transferowym, ale na ten moment zdecydował się na wspólne treningi z piątką, której przewodzić będzie phr.

Według ustaleń redakcji zainteresowana zakontraktowaniem zespołu formowanego przez byaliego i spółkę jest szwedzka organizacja 9INE. Ostatnim rosterem reprezentującym skandynawską markę była w pełni turecka drużyna, która na początku stycznia zdecydowała się przenieść na VALORANTA i zakończyła współpracę z organizacją.

Polski skład 9INE powinien prezentować się w następujący sposób: 

  • Paweł „byali” Bieliński
  • Tomasz „phr” Wójcik
  • Dominik „GruBy” Świderski
  • Kuba „Markoś” Markowski
  • Krzysztof „Goofy” Górski

Fot. AVEZ / Kamil Zieliński / Polska Liga Esportowa / Maciej Kołek / x-kom AGO/ Krystian Pilawa

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze