Buld, Mickebwoy i olofmeister w gronie osób testowanych przez Fnatic

06.04.2021, 13:02:02

Jak udało się ustalić eweszlo.pl, dwóch reprezentantów Polski przebywa na testach w brytyjskiej organizacji Fnatic, która stara się załatać luki powstałe w wyniku roszad kadrowych. Oryginalny skład formacji opuścili niedawno Kostas „tsack” Theodoropoulos oraz Muhammad „Moe40” Hariff, a w kręgu zainteresowań zespołu znaleźli się Mikołaj „Mickebwoy” Chojnacki występujący aktualnie w roli stand-ina w Ninjas in Pyjamas, oraz gracz Ballisty Esports, Michał „Buld” Sokal. Część źródeł twierdzi nawet, że na testach ma przebywać legendarny Olof „olofmeister” Kajbjer, który jest zainteresowany przenosinami na scenę Valoranta.

Roszady kadrowe w szeregach Fnatic są jednym z najgorętszych tematów na europejskiej scenie VALORANTA. Zgodnie z przewidywaniami wielu ekspertów, wśród testowanych osób znaleźli się gracze znad Wisły, którzy najprawdopodobniej są sprawdzani na pozycjach, za które do tej pory odpowiedzialny był wspomniany już wcześniej Moe40, jednak nie można wykluczyć, że Polacy próbowali się również na sentinelach.

Kilka niezależnych źródeł redakcji potwierdziło, że wśród osób przymierzanych do Fnatic miało się znaleźć dwóch polskich zawodników. Na testach do brytyjskiej organizacji w ostatnich dniach miało przebywać co najmniej pięciu graczy, a w tej grupie był obecny aktualny reprezentant Ballisty Esports – Michał „Buld” Sokal oraz pozostający wolnym agentem Mikołaj „Mickebwoy” Chojnacki.

Według ustaleń redakcji istnieje praktycznie zerowa szansa na to, aby dwójka Polaków wspólnie przeniosła się do Fnatic i uzupełniła obie luki powstałe w wyniku zmian, na jakie ostatnimi czasy zdecydowali się podopieczni Jacoba „miniego” Harrisa. Wynika to z faktu, że role biało-czerwonych po prostu się pokrywają, a do tego w przypadku gracza Ballisty nieznane jest stanowisko organizacji, która mogłaby odmówić sprzedaży swojej gwiazdy. Wśród konkurentów biało-czerwonych na testach wymienia się takie nazwiska jak Nikita „Derke” Sirmitev czy legendę Counter-Strike’a – Olofa „olofmeistera” Kajbjera.

I pomimo tego, że rodzimych kibiców z pewnością ekscytuje ewentualny transfer Polaków do Fnatic, to właśnie nazwisko Szweda rodzi tu najwięcej emocji. Sam fakt ewentualnej przesiadki olofmeistera na Valoranta byłby niesamowicie ważną informacją dla rozwoju sceny. Informację tę należy jednak traktować z przymrużeniem oka, gdyż została ona potwierdzona jedynie przez część źródeł. Według ustaleń eweszlo.pl brytyjska organizacja nie jest na ten moment zdecydowana na konkretnych zawodników, którzy mieliby wejść w buty Moe i tsacka.

Fot. Ballista / DreamHack / Adela Sznajder

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze