Brazylijska zawodniczka CS:GO skazana na 116 lat więzienia
CS:GO
KOBIETY W ESPORCIE
Newsy

Brazylijska zawodniczka CS:GO skazana na 116 lat więzienia

05.03.2020, 13:49:00

Według informacji przekazanych przez ESPN Shayene „shAy” Victorio, czyli była profesjonalna zawodniczka CS:GO, a obecnie influencerka najprawdopodobniej resztę życia spędzi w więziennej celi. Brazylijka została skazana na ponad sto lat pozbawienia wolności, a przyczyna wyroku jest prosta – liczne oszustwa.

Shayene zajmowała się profesjonalną grą przez jedenaście lat. W trakcie swojej CS-owej podróży przewinęła się między innymi przez Keyd Stars, a myszkę odwiesiła na w pierwszej połowie ubiegłego roku. Poza tym miała okazję pracować między innymi przy projekcie MIBR, a to ze względu na swój dwuletni związek z jednym z zawodników tej drużyny – Fernando “ferem” Alvarengą.

Czym więc Victorio podpadła brazylijskim władzom? Partnerstwem w sklepie internetowym, który przez lata oszukiwał swoich klientów. Liczba poszkodowanych szwindlowaniem wynosi ponad sto osób. Sama zainteresowana nie przyznaje się do współudziału w przestępstwach i winą obarcza swoje byłego męża, z którym prowadziła przekręt w latach 2013-2017.

Była zawodniczka zdążyła już wystosować oświadczenie na swoim instagramie, w którym informuje między innymi o tym, że na ten moment nie jest aresztowana i nie trafiła do więzienia. Poza tym wspomina, że jej były partner tuż po rozstaniu przejął na siebie całą odpowiedzialność za działania firmy, a sama twierdzi, że jej wizerunek nie pasuje do tego, który kreuje jej głośna sytuacja.

Można się domyślać, że shAy nie przystanie na wyrok brazylijskiego wymiaru sprawiedliwości i będzie się od niego odwoływać. Wedle tamtejszego prawa wyrok za jedno oszustwo nie może być dłuższy niż trzydzieści lat, jednak te mogą się ze sobą łączyć. 

Źródło: espn.com.br

Fot. instagram.com/shayvictorio/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze