Ból głowy polskiego kibica, czyli Anonymo, AGO i Wisła w równoczesnych pojedynkach

09.02.2021, 13:35:16

Gdy brakuje nam zmagań polskich drużyn, harmonogramy świecą pustkami. Kiedy jednak pojawia się jedno starcie warte uwagi, w tym samym czasie wpychają się dwa kolejne. Polski kibic będzie dziś zmieniać transmisje, jak Marcin Najman datę zakończenia kariery.

Debiut Wisły ze specjalną relacją

Pojedynek z Winstrike będzie też premierowym dla Wisły All in! Games Kraków w tej edycji ESEA Premier. Kibice “Białej Gwiazdy” czekają jednak nie tylko na samo spotkanie, ale też na podsumowującego cały dzień treningów i zmagań vloga. Atmosfera w drużynie jest niepodrabialna, a filmiki na kanale Grzegorza “SZPERA” Dziamałka stają się powoli rutynowym punktem dnia wielu kibiców.

Żeby jednak podtrzymać tę wyborną atmosferę, wypadałoby dziś pokonać przeciwnika. Łatwo nie będzie, wszak Winstrike to 23. ekipa światowego rankingu, jednak Wiślacy nie na takich oponentów się szykują. Za pasem IEM Katowice, więc Winstrike jest tylko małą przystawką i dotarciem się w nowym składzie. Nowym, bo z Krzyśkiem “Goofym” Górskim na pokładzie. Przy tej okazji zapraszamy do nadrobienia wywiady z nowym reprezentantem Wisły. Znajdziecie go w tym miejscu.

PACT poległ, AGO dało radę, a jak wypadnie Anonymo?

Zawodnicy ALTERNATE aTTaX rozpoczęli zmagania w iście biało-czerwonym klimacie. Niemiecki skład ma już za sobą triumf na PACT, porażkę z x-kom AGO i dziś stanie w szranki z Anonymo Esports. Apetyty na wygraną są spore, w końcu AA to jedna ze słabszych formacji w lidze, jednak konieczność ciągłej wymiany składu na pewno nie sprzyja zwyciężaniu.

Polacy w przypadku zwycięstwa wysuną się na pierwszą pozycję w grupowej tabeli i tym samym zepchną z piedestału swoich niedawnych pogromców – Sprout. 

AGO i zwycięstwo obowiązkowe

W przypadku piłkarskich lig zwykło się mówić, że mistrzostwo zdobywa się w tych z pozoru prostych meczach, a nie na trudnych terytoriach. Choć tu walka nie toczy się o mistrzostwo, a raptem o awans, zasada pozostaje niezmieniona. x-kom AGO musi zwyciężać pojedynki takie, jak ten z Nexus. Dziś liczy się tylko zwycięstwo.

Jak na Jastrzębie zadziałał tydzień nieobecności w oficjalnych pojedynkach? Dla nowego składu każdy czas na trening jest cenniejszy niż złoto, jednak niska częstotliwość pojedynków o stawkę nie jest powodem do uśmiechu. Lepsze jednak jedno BO3 w tygodniu, niż pięć BO1 w dwa dni, w końcu tak dotychczas wyglądały mecze na najwyższym pułapie ESEA.

Harmonogram na dziś:

  • 19:00 – Wisła All in! Games Kraków vs Winstrike (transmisja)
  • 19:00 – Anonymo Esports vs ALTERNATE aTTaX (transmisja)
  • 19:00 – x-kom AGO vs Nexus (transmisja) – link pojawi się, gdy tylko ktoś potwierdzi nadawanie spotkania

Fot. Anonymo/Maciej Kołek / Wisła All in! Games Kraków/Jeremi Śpiewak / x-kom AGO

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze