Bijatyka w uniwersum LoL-a daleko od premiery: „Przed nami wciąż wiele pracy”

05.05.2021, 14:22:19

Jedna z najgłośniej zapowiadanych premier ze stajni Riot Games na pewno nie ukaże się w tym roku. Twórcy Project L – roboczej nazwy bijatyki osadzonej w uniwersum League of Legends – studzą nastroje związane z premierą.

Project L oficjalnie zapowiedziano w październiku 2019 roku podczas obchodów dziesięciolecia League of Legends. Na temat bijatyki osadzonej w świecie League of Legends wówczas nie wiedzieliśmy praktycznie nic. Poza kilkoma krótkimi materiałami wideo deweloperzy zdradzili tylko, że będzie to jeden z elementów rozbudowy świata Riot Games.

Od tego czasu zrealizowano i oddano w ręce graczy Valoranta, Legends of Runeterra, Wild Rift czy Teamfight Tactics: Mobile. Przed kilkoma dniami zapewniono również o premierze animowanego serialu w uniwersum LoL-a. Produkcja jesienią pojawi się na platformie streamingowej Netflix. 

Długo zapowiadana bijatyka jest więc jednym z niewielu projektów, na które fani będą musieli jeszcze trochę poczekać. Jak zdradził bowiem Tom Cannon, jeden z twórców gry, w 2021 roku nie udostępnione zostaną nawet testy beta.

Serial o League of Legends zmierza na Netflix. Co wiemy o Arcane?

Cieszę się, że jesteście podekscytowani Projectem L. Gra jest na dobrej drodze z wieloma podstawowymi systemami zaimplementowanymi do gry, ale przed nami wciąż wiele pracy. Proszę, nie oczekujcie publicznej czy prywatnej wersji beta w najbliższym czasie. Ta zdecydowanie nie ujrzy światła dziennego w tym roku zakomunikował Tom Cannon, jeden ze współzałożycieli Radiant Entertainment.

Planujemy aktualizację deweloperską na koniec tego roku, aby podzielić się większą liczbą informacjami o grze. Do tego czasu usiądź spokojnie! – dodał.

Riot Games tworzy Project L we współpracy z Radiant Entertainment – studiem wykupionym przez twórców LoL-a w 2016 roku. Pierwsze doniesienia na temat bijatyki w uniwersum League of Legends pojawiły się w trakcie Evo 2019 – wydarzenia esportowego opartego na grach pokroju Tekkena. 

Z opublikowanych dotychczas materiałów wywnioskować możemy, że w puli dostępnych bohaterów zobaczymy Ahri, Dariusa, Katarinę oraz Jinx.

Na liście zapowiedzianych w 2019 roku produkcji widzimy również Project F – przygodówkę w świecie League of Legends, a także LoL Esports Manager.

Tagi:
Project L Riot Games
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze