BIG zaskoczenie i BIG rozczarowanie dla Astralis lub Vitality. Klasyk pomiędzy Liquid i Na’Vi ozdobą dzisiejszych zmagań IEM Global Challenge

17.12.2020, 06:10:23

Przyznamy bez bicia, że nieco inaczej wyobrażaliśmy sobie wydarzenia, które miały nadejść podczas Intel Extreme Masters Global Challenge. Gdybyście nam powiedzieli, że przemęczone BIG wygra na inaugurację z Vitality? Pewnie skwitowalibyśmy to szyderczym uśmiechem. Gdybyście nakreślili scenariusz, w którym Heroic dostanie łupnia od Team Liquid? Zaczęlibyśmy was posądzać o brak piątej klepki. Gdybyście nam powiedzieli, że BIG pójdzie za ciosem i awansuje do półfinału kosztem Astralis? Cóż, umówilibyśmy was do sprawdzonego psychologa. Tymczasem wszystkie te rzeczy w istocie się wydarzyły. I w tym tkwi całe pięknego Counter-Strike’a. 

Drugi dzień rywalizacji w ramach IEM Global Challenge miał się rozpocząć bez większych niespodzianek. Team Liquid w ostatnich miesiącach prezentowało żenujący jak na standardy tej formacji poziom i 99,99% ludzkości było przekonane, że Heroic będzie w stanie wygrać. Być może nawet wynikiem 2:0. Tymczasem otrzymaliśmy małą próbkę jazdy w wehikule czasu. Może nie były to jeszcze pełne przenosiny do 2019 roku, ale TL mogło się podobać. Świetni indywidualnie, pomysłowi, bezczelni. Jakie „Stewie2K” Yip i jego kompani po raz pierwszy od bardzo, bardzo dawna mogą być z siebie zadowoleni. Jasne, wykorzystali kiepską dyspozycję rywala, ale jeszcze dwa tygodnie temu nie zdziwilibyśmy się, gdyby przegrali oni z przeciwnikami mającymi na oczach opaski.

W pierwszym meczu eliminacyjnym nie doświadczyliśmy jednak kolejnych zaskoczeń. Vitality znów postawiło na wykorzystanie Nabila „Nivery” Benrlitoma na Nuke’u i tym razem okazał się to strzał w dziesiątkę. Prawdziwy pokaz dominacji oglądaliśmy jednak na Duście 2, gdzie Complexity pomimo dwóch wygranych pistoletówek zgarnęło zaledwie trzy punkty. Benjamin „blameF” Bremer zagrał chyba najgorszy mecz w 2020 roku, a postawa całej piątki wołała o pomstę do nieba. Niestety, ale ze stand-inem w postaci Otto „ottoNda” Sihvo międzynarodowy kolektyw nie był w stanie ani przez moment nawiązać do swoich najlepszych momentów.

Wybitny szok przeżyliśmy jednak późniejszym wieczorem. BIG najpierw w swoim stylu wygrało na Vertigo po dwóch dogrywkach, a później dobiło Astralis na Duście. Długo czekaliśmy na tak genialne spotkanie w wykonaniu Floriana „syrsoNa” Rische, który udowodnił, że w końcówce roku wyciśnie z siebie ostatnie rezerwy energii. Niemcy na przekór własnym warunkom, opiniom ekspertów i temu, że mieli nawet na IEM Global Challenge nie zagrać, prezentują się z fenomenalnej strony.

Już o godzinie 16:00 rozpoczniemy potyczkę, która wyłoni nam kolejną formację, która znajdzie się za burtą. Heroic podejmujące FURIĘ to na papierze bardzo ciekawy mecz. Mówimy wszak o dwóch formacjach, które przez pewien czas dominowały w swoich regionach i zgarniały najważniejsze trofea. Czy Duńczycy na przestrzeni jednej doby uporają się z własnymi demonami i sprostają roli faworyta? A może to jednak Latynosi pokażą, że NA nie takie słabe, jak je malują? Parafrazując klasyk – serwer zweryfikuje.

Danie główne zostanie jednak zaserwowane dopiero w okolicach godziny 19:30. Na’Vi po raz ostatni mierzyło się z Team Liquid jeszcze w fazie zasadniczej Intel Extreme Masters w Katowicach, więc apetyty na bezpośrednie przetarcie mamy najzwyczajniej w świecie ogromne. Faworytem będzie naturalnie Aleksandr „s1mple” Kostyliev i jego kompani z zespołu, ale nie można wykluczyć, że TL pokusi się o niespodziankę. My liczymy przede wszystkim na wyborne widowisko, bo przecież w 2019 roku matchup ten był jednym z najbardziej interesujących na całej scenie, co udowodniły między innymi batalie w ramach ESL One Cologne czy IEM Katowice.

Harmonogram dzisiejszych meczów w ramach Intel Extreme Masters Global Challenge:

  • 16:00 – Heroic vs. FURIA
  • 19:30 – Team Liquid vs. Natus Vincere

Wszystkie mecze w ramach IEM Global Challenge wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. DreamHack / Stephanie Lindgren

Tagi:
Astralis BIG Heroic IEM Global Challenge Liquid Na'Vi
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze