Bez presji wyniku, z szansą na punkty w rankingu. Czas na przedostatni mecz x-kom AGO w EPL
CS:GO
Newsy
POLSKI ESPORT

Bez presji wyniku, z szansą na punkty w rankingu. Czas na przedostatni mecz x-kom AGO w EPL

17.09.2020, 02:42:18

Porażka w meczu przeciwko ENCE całkowicie przekreśliła szanse x-kom AGO na udział w play-offach 12. sezonu ESL Pro League, ale dziś chyba wszyscy jesteśmy zgodni, że nie ma co tego rozpamiętywać i skupić się na pozytywach, które nadal mogą się zdarzyć. Przed polską formacją dwa trudne spotkania, które może i nie będą miały znaczenia w kontekście samej Counter-Strike’owej Ligi Mistrzów, ale mogą dać impuls na przyszłość. Punktualnie o 14:00 podopieczni Mikołaja „miniroxa” Michałkowa staną w szranki z jedną z topowych formacji globu – G2 Esports. 

Jeszcze przed rozpoczęciem 12. sezonu ESL Pro League mieliśmy w kontekście x-kom AGO spore nadzieje. Łatwiejsza grupa, niezła forma i przede wszystkim wiara w to, że polska piątka wykorzysta szansę na pokazanie się na salonach. Rzeczywistość brutalnie zweryfikowała jednak biało-czerwonych, a po zwycięstwie z Heroic nadwiślańscy mistrzowie dostali łupnia od OG, Na’Vi czy ENCE. Paradoksalnie na kilka dni przed startem turnieju mówiło się o tym, że to właśnie Duńczycy mogą być najbardziej wymagającym oponentem.

Na podsumowanie gry x-kom AGO przyjdzie czas po dwóch ostatnich spotkaniach. Już teraz gołym okiem widać oczywiście pewne braki i błędy, ale przede wszystkim liczymy chyba na to, że teraz, kiedy presja odeszła już w niepamięć, Polacy pokażą, że bez kompleksów będą sobie radzić o wiele lepiej. Presja już na nikim nie ciąży, więc czas przetestować limity, operować wokół własnej strefy komfortu i po prostu rozdać heady.

Nie ma się jednak co oszukiwać – będzie to najpewniej najtrudniejszy mecz x-kom AGO podczas 12. sezonu ESL Pro League. Dla Polaków może nie będzie on miał znaczenia, ale G2 Esports walczy o ligowy byt. Francusko-bałkański kolektyw odnotował serię trzech porażek i fazę pucharową będzie musiał sobie wyrwać, a na naszych rodaków Kenny „kennyS” Schrub i spółka spojrzą jako na dostarczyciela punktów.

Oprócz meczu z udziałem Polaków czekają nas inne niesamowicie ciekawe potyczki jak Heroic vs. Na’Vi oraz absolutny mecz wieczoru w postaci Vitality vs. Complexity.

Harmonogram dzisiejszych meczów w ramach 12. sezonu ESL Pro League:

  • 14:00 – x-kom AGO vs. G2 Esports
  • 17:30 – Heroic vs. Na’Vi
  • 21:00 – Vitality vs. Complexity

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. x-kom AGO / Krystian Pilawa

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze