Bez chwili na szampana czy płacz. Wisła po finale EMP wróci do roboty

Bez chwili na szampana czy płacz. Wisła po finale EMP wróci do roboty

22.11.2020, 12:39:37

Napięty kalendarz? Ten dzień to chyba najlepszy dowód tego, że gracze nie przesadzają. Bo Wisła All in! Games Kraków poza walką o krajowy czempionat stanie dziś do innych równie istotnych zawodów. Na szali uczestnictwo w prestiżowej ESL Pro League.

Nieudana inauguracja

Zawodnicy Wisły przespali swój moment na udany debiut w play-offach ESEA MDL, jednak krajowi kibice nie mieli na co narzekać. I nie, nie mówimy tu o ultrasach Cracovii, a ogólnie o polskiej społeczności. A to dlatego, że pogromcami Polaków okazali się… inni Polacy. Co prawda grający w duecie, ale czy to ma jakieś znaczenie? Najważniejsze, żeby biało-czerwone barwy zwyciężały. Wczoraj mieliśmy tego pewność.

Choć spotkanie mogło powędrować w każdą ze stron. Wystarczy wspomnieć, że po 20 potyczkach na ostatniej mapie tablica wyników wskazywała remis. A koniec zbliżał się nieubłaganie. Wtedy jednak krajowa piątka nadziała się na świetnie zastawione pułapki Sprout i Nuke padł ich łupem. A tym samym cała seria.

Bez chwili na oddech

Życie pisze różne scenariusze. Wyobraźcie sobie, że zostajecie mistrzami kraju w jakiejś dyscyplinie. Dumą narodu. Ulubieńcami tysięcy ludzi. Co robicie? No, zapewne idziecie świętować i to bez większych hamulców, w końcu na to sobie zasłużyliście. Cóż, Wisła o świętowaniu może pomarzyć.

Bez względu na rezultat finałowego spotkania ESL Mistrzostw Polski reprezentanci Białej Gwiazdy będą musieli z marszu przystąpić do kolejnej batalii. Równie ważnej, jeśli nie ważniejszej. Bo triumf na krajowej scenie to wydarzenie historyczne, ale awans do ścisłej europejskiej czołówki będzie przynosić owoce przez długie miesiące, jeśli nie lata.

Przeciwnik? Wymagający tak, jak to tylko możliwe. Na pocieszenie otrzymujemy fakt, że forZe również do gry wejdzie już wczesnym popołudniem. Rosjanie stoczą bowiem walkę na śmierć i życie w drugiej edycji Flashpointa. Przeciwnik? Dom starców po renowacji. To znaczy Dignitas. Niech Szwedzi przygotują ich na to, co wieczorem zgotuje im Wisła.

Równocześnie swój drugi pojedynek w bitwie o ESL Pro League rozegra drużyna snatchiego i Dychy. Sprout nie ma na co narzekać, bowiem ich rywalem w półfinale drabinki wygranych będzie portugalskie sAw. Gracze z Półwyspu Iberyjskiego sprawili wczoraj jedną niespodziankę, jednak od drugiej są bardzo daleko. I krajowy duet dopilnuje już tego, aby na moment się do niej nie zbliżyli.

Harmonogram polskich spotkań w play-offach ESEA MDL na dziś:

  • 19:00 – sAw v Sprout
  • 19:00 – Wisła All in! Games Kraków vs forZe (spotkanie rozpocznie się po finale ESL Mistrzostw Polski)

Fot. Jeremi Śpiewak

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze