Będzie hit z udziałem Polaków? Rozlosowano drabinkę finałów VCT Challengers EMEA

Będzie hit z udziałem Polaków? Rozlosowano drabinkę finałów VCT Challengers EMEA

03.08.2021, 11:48:13

Raptem dzień po zakończeniu zmagań w ramach trzeciego etapu kwalifikacyjnego VCT Challengers EMEA poznaliśmy drabinkę turnieju finałowego. Co prawda nie znamy jeszcze przeciwnika polskiego Acend, wszak drużyna posiadała wyższe rozstawienie od konkurencji. Możemy jednak domniemać z kim przyjdzie rywalizować Aleksandrowi “zeekowi” Zygmuntowi oraz Patrykowi “starxo” Kopczyńskiemu.

Trzecia faza europejskich kwalifikacji do głównej części turnieju VCT Challengers EMEA nie obyła się bez dramatów. Wszyscy wspólnie przeżywaliśmy bowiem wielką porażkę Fnatic, ale też cudowny występ Giants.

To właśnie ci pierwsi zostali okrzyknięci największymi przegranymi wspomnianego etapu gry. Jeszcze kilka miesięcy temu oklaskiwaliśmy ich bowiem w emocjonującym finale islandzkiego Masters. Dziś Pomarańczowo-czarni o najważniejszej imprezie najbliższych miesięcy mogą jednak tylko pomarzyć.

Kwalifikacje zakończyły się końcowym triumfem Teamu Liquid i przypominamy o tym nie bez powodu. To właśnie brytyjska formacja jest bowiem potencjalnym przeciwnikiem Acend w drugiej rundzie VCT Challengers EMEA. Do starcia dojdzie jednak tylko wtedy, jeśli Adil “ScreaM” Benrlitom i spółka we wcześniejszej rundzie poradzą sobie z zawodnikami Natus Vincere.

Drabinka VCT Challengers EMEA wygląda następująco:

Runda pierwsza
  • Natus Vincere vs Team Liquid
  • Guild Esports vs forZe
  • FunPlus Phoenix vs Fire Flux Esports
  • Oxygen Esports Vodafone Giants
Runda druga
  • Acend vs Natus Vincere/Team Liquid
  • Gambit Esports vs Guild Esports/forZe
  • SuperMassive Blaze vs FunPlus Phoenix/Fire Flux Esports
  • G2 Esports vs Oxygen Esports/Vodafone Giants

Turniej rozpocznie się 12 sierpnia, a zwycięzców poznamy dokładnie tydzień później. Najlepsi za triumf otrzymają ponad trzydzieści tysięcy euro, jednak główną nagrodą jest możliwość udział podczas Masters w Berlinie. Tę otrzymają cztery najlepsze formacje.

Fot. Łukasz Twardowski/eMinePro / Entropiq

Tagi:
Acend STARXO VCT Challengers EMEA zeek
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze