BeChampions – powstał cykl LAN-owych turniejów dla polskich drużyn VALORANTA

BeChampions – powstał cykl LAN-owych turniejów dla polskich drużyn VALORANTA

03.10.2021, 15:00:00

Polska agencja CFA ogłosiła dziś oficjalnie powołanie do życia nowego cyklu turniejów VALORANTA o nazwie BeChampions. Na przestrzeni najbliższych czterech miesięcy w Polsce zostaną zorganizowane imprezy LAN-owe, których głównym zadaniem będzie podniesienie poziomu rywalizacji w Polsce i nadanie kolorytu krajowym rozgrywkom. Pierwsze zmagania odbędą się pod koniec października w Gdańsku. 

Intensywna polska jesień na scenie VALORANTA rusza na dobre. W październiku oprócz rywalizacji w ramach BeLoud Cup drużyny czeka wszak proces kwalifikacyjny na pierwszego LAN-a dla profesjonalnych zawodników w historii. W dniach 18-21 października ekipy staną do walki o wyjazd na pierwszego LAN-a BeContender, który odbędzie się w ostatni weekend miesiąca w Gdańskim KEL-u.

BeChampions będzie podzielony na etapy, a w rozgrywkach oprócz nagród finansowych do zdobycia będą również punkty w rankingu polskich drużyn, które determinować będą zaproszenia na imprezy wyższej rangi. W ramach programu integralności rywalizacji na rodzimym podwórku, agencja CFA wspólnie z agencją BeLoud ogłosiła współpracę związaną z punktacją, na mocy której za zmagania w ramach BeContender przyznawane będzie dokładnie tyle samo punktów co za cykliczne BeLoud Cup.

Pula nagród na turniejach rangi BeContender opiewać będzie na osiem tysięcy złotych. Do zmagań będzie awansować w każdym miesiącu czwórka najlepszych drużyn z otwartych kwalifikacji. Kwartalną rywalizację domykać będzie turniej rangi BeChallengers, w którym do wygrania będzie łącznie szesnaście tysięcy złotych.

Transmisja z ogłoszenia projektu połączona z VALORANT TALK z udziałem przedstawicieli topowych polskich ekip odbędzie się na oficjalnym kanale BeChampions na platformie Twitch.

Fot. BeChampions

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze