Ballista pierwszą polską organizacją z dywizją VALORANT. Na pokładzie między innymi Morfan, baddyG i Buld

27.01.2021, 17:26:30

Długo musieliśmy się naczekać na pierwszą polską organizację, która zainwestuje w skład VALORANTA, ale kolejny kamień milowy w rozwoju sceny został wczoraj finalnie osiągnięty. Ballista Esports zakontraktowała piątkę sprawdzonych na rodzimym podwórku zawodników, którzy pod jej banderą będą rywalizować w sezonie 2021. W składzie znalazły się takie nazwiska jak Mateusz „Morfan” Świętochowski czy Kamil „baddyG” Graniczka. 

W 2020 roku esportowa scena VALORANT w Polsce stanęła pod znakiem mniejszych turniejów jak x-kom AGO Cup, Polish Esport Cup czy Polish Invitational od Polsat Games. O ile raz na jakiś czas zawodnicy mieli przestrzeń do sprawdzenia się w boju, o tyle na próżno było szukać rodzimej organizacji, która zainwestowałaby w jeden ze składów. Nad Wisłą dominowały krajowe miksy – THOSE GUYS, NAURA, hajty, Chakalaka i avg25iq.

Pierwsza inwestycja w perspektywiczny zespół stała się jednak faktem. Ballista Esports, czyli nowa polska organizacja z siedzibą w Katowicach podpisała skład, którego podstawowym celem jest ciągły rozwój i konsekwentna droga w kierunku najważniejszych turniejów. Wśród inwestorów i w zarządzie spółki znajdują się osoby z wieloletnim doświadczeniem z branży consultingowej oraz finansowej. Dzięki Balliście chcą oni przenosić swoją wiedzę na świat gamingu i esportu, którego prywatnie są zagorzałymi fanami.

Co ciekawe, organizacja od samego początku postawiła na sześcioosobowy roster. Podstawową piątkę stworzą Jakub „qxv” Sawicki, Mateusz „Morfan” Świętochowski, Michał „Buld” Sokal, Kamil „baddyG” Granieczka oraz Przemek „Kereme” Bogdanowicz. Cała wymieniona ekipa w ostatnich miesiącach przewijała się przez aspirujące miksy, a większość z nich ma również przeszłość w Overwatchu, CS:GO czy Zuli. Ostatnim elementem układanki został z kolei zaledwie piętnastoletni Kamil „Kamisseq” Lepper, który przez wielu ekspertów uznawany jest za jeden z największych rodzimych talentów. Pieczę nad zespołem sprawować będzie z kolei Daniel „YaotziN” Roczniak.

Od początku wraz z właścicielami Ballista Esports chcieliśmy stworzyć zespół, który będzie w stanie rywalizować w Valorant na europejskiej scenie. Potrzebowaliśmy nie tylko najlepszych polskich graczy, ale też takich, którzy będą do siebie pasować pod względem charakterów. Budowanie składu trwało ponad 2 miesiące. Pod uwagę braliśmy naprawdę różne konfiguracje. Ostatecznie uważam jednak, że stworzyliśmy najbardziej kompletny roster, jaki tylko się dało – mówił trener formacji, Daniel „YaotziN” Roczniak.

Skład Ballista Esports w VALORANT prezentuje się w następujący sposób: 

  • Jakub „qxv” Sawicki
  • Michał „Buld” Sokal
  • Mateusz „Morfan” Świętochowski
  • Kamil „baddyG” Graniczka
  • Przemek „Kereme” Bogdanowicz
  • Kamil „Kamisseq” Lepper
  • Daniel „YaotziN” Roczniak (trener)

O organizacji Ballista Esports oraz utworzonej przez nią sekcji VALORANT rozmawiać będziemy już jutro w premierowym odcinku drugiego sezonu VALORANT TALK. Premiera programu została zaplanowana na godzinę 20:00.

Fot. Ballista Esports

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze