Ballista, Mickebwoy i starxo w boju o VCT Masters

05.03.2021, 12:45:30

Przed nami kolejny ważny dzień w historii polskiej sceny VALORANTA. Punktualnie o godzinie 18:00 rozpocznie się premierowe spotkanie z udziałem biało-czerwonych w fazie VCT Challengers 3, którego stawką będzie awans do play-offów i bój z Fnatic o slota w turnieju rangi Masters. Na serwerze zobaczymy Ballistę, Mikołaja „Mickebwoya” Chojnackiego i Patryka „starxo” Kopczyńskiego. 

Wczorajsze zmagania w ramach fazy Challengers 3 rozpoczęliśmy od spotkania pomiędzy Guild Esports oraz Entropiq. Szwedzi przez większą część meczu przeważali, rozdając karty na serwerze, jednak błędy indywidualne sprawiły, że podopieczni czeskiej organizacji potrafili stworzyć realne zagrożenie. Końcowy rezultat nie był jednak dla nikogo zaskoczeniem, a Leo „Leo” Jannesson i spółka zameldowali się w play-offach, gdzie podejmą WAVE.

O niespodziance nie było mowy również w starciu pomiędzy Dfuse Team i Vodafone Giants. Formacja dowodzona przez Daniila „pipsoNa” Meshcheryakova byłe jedynie tłem dla świetnie grających Francuzów, którzy napędzani jak zwykle wyborną dyspozycją Logana „logaNa” Cortiego nie pozostawili przeciwnikom żadnych złudzeń, przez co już w sobotę zmierzą się z G2 Esports.

Najważniejsze spotkania fazy play-inn – przynajmniej z perspektywy rodzimych kibiców – dopiero przed nami. Już dziś o 18:00 w boju zaprezentuje się w pełni biało-czerwona Ballista z Mateuszem „Morfanem” Świętochowskim na czele. Podopieczni Daniela „yaotziNa” Roczniaka nie będą mieli łatwego zadania, gdyż ich rywalem będzie międzynarodowe HONK, w którym na co dzień występuje Mikołaj „Mickebwoy” Chojnacki. Rozkład jazdy? Jazda z kolegami.

Tuż po zakończeniu meczu pomiędzy Ballistą i HONK w akcji zobaczymy z kolei Patryka „starxo” Kopczyńskiego. Były zawodnik THOSE GUYS czy Entropiq podejmie Rix.GG, które w procesie kwalifikacyjnym wyrzuciło za burtę Team Liquid.

Harmonogram dzisiejszych spotkań w ramach VCT Challengers 3:

  • 18:00 – Ballista vs. HONK
  • 21:00 – Raise Your Edge Gaming vs. Rix.GG

Wszystkie mecze w ramach VALORANT Champions Tour wraz z polskim komentarzem będziecie mogli oglądać na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. Ballista

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze