Ballista i starxo z porażkami pierwszego dnia VCT Masters. W niedzielę bratobójcze starcie

12.03.2021, 23:45:27

W słabym nastroju zakończyliśmy piątkowe zmagania w ramach VALORANT Champions Tour Masters. Pierwszym bolesnym ciosem była naturalnie porażka Ballisty w starciu z Heretics, a na dokładkę dostaliśmy również bolesną przegraną Patryka „starxo” Kopczyńskiego, który wspólnie ze swoimi kolegami z Acend uległ pod naporem Ninjas in Pyjamas. 

Tydzień oczekiwań został zwieńczony inauguracją VCT Masters, na które z utęsknieniem czekała rzesza polskich kibiców. Od rana media społecznościowe zalała fala wsparcia dla zawodników Ballisty, a także Acend, w którym na co dzień występuje Patryk „starxo” Kopczyński.

Formacja dowodzona przez Mateusza „Morfana” Świętochowskiego rozpoczęła premierowe spotkanie przeciwko Heretics z wysokiego C. Świetne ataki połączone z heroicznymi zagrywkami indywidualnymi w wykonaniu takich graczy jak Kamil „baddyG” Graniczka czy Jakub „qxv” Sawicki przełożyły się na solidne prowadzenie, a na półmetku mogliśmy oglądać rezultat 9:3 na korzyść biało-czerwonych.

Wówczas przed Polakami wyrosły jednak schody. O ile w pewnym momencie wydawało się już, że drugie pistole wpadną na konto Ballisty, o tyle piękny clutch w wykonaniu Meliha „pAury” Karadurana zainicjował powrót, któremu zawodnicy znad Wisły nie byli w stanie się przeciwstawić. Mistrzowie Europy wygrali osiem rund z rzędu, a po jednorazowej odpowiedzi od naszych reprezentantów domknęli Binda wynikiem 13:10.

Michał „Buld” Sokal i jego kompani rozpoczęli Haven w równie tragiczny sposób, co zakończyli pierwszą mapę. W pewnym momencie Polacy przegrywali już 0:6, a Heretics wydawało się być gotowe na każdy ruch podopiecznych Daniela „yaotziNa” Roczniaka. Biało-czerwoni na koniec pierwszej połówki zdążyli odrobić pięć oczek, a po szalonej końcówce byliśmy świadkami dogrywki, która ostatecznie padła łupem formacji dowodzonej przez Christiana „lowela” Garcie Antorana.

Po krótkiej przerwie przenieśliśmy się z kolei do potyczki pomiędzy NiP oraz Acend. Formacja starxo na wybranym przez siebie Ascencie rozdawała początkowo karty, jednak pierwszą część meczu, jak i wszystkie pozostałe, można określić jedynie mianem czystego szaleństwa. Losy spotkania ważyły się do samej końcówki, w której ostatecznie lepsi okazało się Ninjas in Pyjamas z Kévinem „Ex6TenZem” Droolansem na czele.

Solidny młyn oba zespoły zaserwowały nam również na Haven, gdzie starxo i spółka zaliczyli naprawdę przyzwoitą stronę atakującą. Myślami przenosiliśmy się powoli na Iceboxa, gdy NiP wróciło jednak z wyniku 8:12 i w dogrywce zdominowało przeciwników. Na szczególną uwagę zasługuje wyborna forma Egora „chiwawy” Stepanyuka, który był prawdziwym filarem swojej ekipy.

Już dziś czekają nas z kolei pierwsze starcia w grupie B. Na dzień dobry zobaczymy arcyciekawy mecz pomiędzy FunPlus Phoenix oraz Guild Esports, a wieczorem szykuje nam się z batalia pomiędzy Dfuse Team i Alliance, które zadebiutuje z Alexandre „xmsem” Forté.

Harmonogram dzisiejszych meczów w ramach VCT Masters: 

  • 17:00 – FPX vs. Guild Esports
  • 20:00 – Alliance vs. Dfuse Team

Wszystkie mecze w ramach VCT Masters wraz z polskm komentarzem możecie śledzić na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. Ballista

Tagi:
Acend Ballista Heretics Ninjas in Pyjamas STARXO VCT Masters
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze