Ballista czy starxo i spółka? Czas pierwszych pożegnań z VCT Masters

14.03.2021, 02:02:30

Kolejny ważny dzień przeżyje dziś polska scena Valoranta. Z VALORANT Champions Tour Masters pożegnają się dziś dwa pierwsze zespoły, a wśród nich na pewno zobaczymy co najmniej jednego, a może nawet pięciu zawodników znad Wisły. Ballista Esports z Mateuszem „Morfanem” Świętochowskim na czele stanie w szranki z Acend, reprezentowanym przez Patryka „starxo” Kopczyńskiego. 

Drugi dzień rywalizacji w ramach VCT Masters obfitował w kolejną dawkę Valoranta na najwyższym poziomie. W pierwszej kolejności na serwer z buta weszli zawodnicy Guild, którzy na pierwszej mapie pokonali faworyzowane FunPlus Phoenix. Na odpowiedź formacji Kirilla „ANGE1A” Karasiowa nie musieliśmy jednak czekać szczególnie długo.

Pontus „Zyppan” Eek i jego kompani wjechali w Ascent na pełnej, czego efektem było błyskawiczne przejęcie kontroli nad losami spotkania. Nie upłynęło zbyt wiele czasu, zanim rywalizacja przeniosła się na Icebox, gdzie formą indywidualną imponował Tobias „ShadoW” Flodström. Guild Esports nie miało praktycznie żadnej odpowiedzi na genialnie dysponowanych rywali i musieli pogodzić się z porażką rezultatem 2:13.

Sporego chaosu doświadczyliśmy z kolei na Ascencie, który zainaugurował mecz pomiędzy Dfuse i Alliance. Francuski kolektyw zaliczył fantastyczny początek, jednak piątka dowodzona przez Enzo „Fearotha” Mestariego zdobyła się jednak na powrót, zwieńczony końcówką, która zwiastowała dogrywkę, jednak wówczas z nadludzkiej strony pokazał się Alex „AKUMAAAAA” Lo Bello, który dopiął triumf swojej formacji clutchem 1 vs. 3.

O wiele mniejsze emocje towarzyszyły nam na Splicie, gdzie pomimo wygranej przez Alliance pistoletówce oglądaliśmy raczej dominację trójkolorowych. Kolejny raz wiodącą postacią okazał się Logan „LogaN” Corti, który rewelacyjnie zaprezentował się w arcytrudnych sytuacjach clutchowych.

Dziś na serwerze zamelduje się Ballista Esports oraz Acend, w którym na co dzień występuje Patryk „starxo” Kopczyński. Bratobójczy bój zakończy się wyeliminowaniem z VCT Masters pierwszej ekipy, a nam pozostaje jedynie kibicować biało-czerwonym i trzymać kciuki za jak najlepsze widowisko. Rozkład jazdy? Jazda z kolegami.

Batalię o zachowanie szansy na końcowy triumf w VCT Masters stoczy również Guild oraz Alliance. Faworytem z naturalnych względów będzie oczywiście szwedzki kolektyw, jednak nie można wykluczyć, że Alexandre „xms” Forté i jego nowi koledzy pokuszą się o miłą niespodziankę.

Harmonogram dzisiejszych spotkań w ramach VCT Masters: 

  • 17:00 – Ballista vs. Acend
  • 20:00 – Guild vs. Alliance

Wszystkie mecze w ramach VALORANT Champions Tour będziecie mogli oglądać na oficjalnym kanale Polsat Games.

Fot. Ballista

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze