Bale śladami Griezmanna. Piłkarz Realu Madryt twarzą esportowej organizacji

03.02.2020, 12:18:00

Znany z Realu Madryt oraz reprezentacji Walii Gareth Bale stał się twarzą organizacji esportowej. Światowej sławy napastnik związał się z Ellevens Esports, ogłaszając równocześnie rekrutację do klubowych sekcji.

Urodzona w Cardiff gwiazda Realu Madryt jest współwłaścicielem założonej w listopadzie ubiegłego roku organizacji. Oprócz Bale’a wpływy w esportowej drużynie posiada także 38 Entertainment Group, a więc firma założona przez inwestora Jonathana Karka i byłego piłkarza Larry’ego Cohena.

Na boisku celem zawsze jest zwycięstwo. W przypadku Ellevens Esports ta zwycięska postawa jest równie ważna. Istnieją podobieństwa między piłką nożną i esportem, ponieważ w obu dyscyplinach niezbędne są prawdziwa pasja i poświęcenie, aby wspiąć się na sam szczyt – napisał Bale na oficjalnej stronie zespołu.

Aktualnie barw Ellevens Esports broni trzech graczy FIFA: Pedro „Resende” Henrique Soares z Brazylii, Ethan „EthxnH” Higgins z Anglii oraz Tyler „Tyy” Phillips z Walii. Choć EthxnH reprezentował Jedenastki podczas FUT 20 Champions Cup w Atlancie, za oficjalny debiut organizacji uznaje się nadchodzący FIFA eWorld Cup, który 7 lutego wystartuje w Mediolanie.

Ellevens Esports na esportowych mistrzostwach świata trafiło do grupy B, w której rywalizować będzie z sekcjami FC Basel i Broussii Monchengladbach, a także BLUE UNITED eFC, Movistar Riders oraz Mkers.

Wciąż trwa zresztą rekrutacja do organizacji, o czym Bale otwarcie mówi nie tylko w wideo promującym jego nowy projekt. – Szukam zawodników światowej klasy w wielu różnych gier. Odkrywanie nowych talentów jest ekscytującą częścią tego procesu i bardzo emocjonujące było zaangażowanie się w wybór dotychczasowych reprezentantów naszej marki – zakomunikował piłkarz.

Dwa tygodnie temu na podobny ruch zdecydował się także Antoine Griezmann. Piłkarz FC Barcelony, a także aktualny mistrz świata jako reprezentant Francji ogłosił start projektu Grizi Esport. Klub Francuza swoją uwagę zamierza aktualnie skupić na pięciu dyscyplinach: Counter-Strike: Global Offensive, Fortnite, Rainbow Six: Siege, League of Legends oraz FIFA. W Polsce swoich sił na esportowej arenie próbował Wojciech Pawłowski.

Fot. 400mm.pl / Piotr Kucza

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze