AWF otwiera studia esportowe. Zostań licencjatem sportu elektronicznego
– Nie musisz być graczem, żeby stać się częścią branży sportów elektronicznych – piszą przedstawiciele Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. I zapraszają na studia licencjackie z zakresu esportu.
Kierunek esportowy powstanie w filii warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego znajdującej się w Białej Podlaskiej. W programie zapisano 2,5 tysiąca godzin nauki, zajęcia praktyczne, staże, a także moduły obozowe.
Jak tłumaczą twórcy studiów: “licencjat z zakresu esportu z dyplomem AWF Warszawa pozwoli nabyć i podnieść kluczowe kompetencje”. Na kampusie kompleksowo kształcić mają się nie tylko przyszli szkoleniowcy esportowi, menadżerowie czy promotorzy rozgrywek, ale też fizjoterapeuci, trenerzy sportowi, specjaliści od psychomotoryki, percepcji, a także eksperci od odżywiania, snu, stresu i wellness.
– Ludzkość ciągle idzie do przodu. Przez to muszą rozwijać się także technologie i zmieniać definicje rzeczy, które kiedyś wydawały się być trwałe i niezmienne. Tak jest też ze sportem. Dzięki nowym możliwościom informatycznym, na arenach krajowych i międzynarodowych, pojawiła się rywalizacja w formie elektronicznej, której rzesze kibiców dają oglądalność większą niż tradycyjne rozgrywki – mówi dr Tomasz Sacewicz.
– Zawodnicy już są szkoleni, traktowani i opłacani jak wielkie gwiazdy i taka jest przyszłość. Na kierunku esport wykorzystujemy dorobek naukowy i tożsamość naszej sportowej uczelni do kształcenia profesjonalistów, którzy nie będą mieli żadnego problemu z pracą w Polsce i na świecie – kontynuuje.
Program studiów podzielono na osiem modułów:
- Biologiczny
- Relacje społeczne w esporcie
- Menadżerski
- Psychologiczny
- Szkolenia sportowego
- Podstaw esportu
- Zajęcia praktyczne – gry
- Obozowy
Studenci nie tylko poszerzać będą wiedzę teoretyczną, ale również praktyczną. W planie nauczania znajdują się bowiem zajęcia warsztatowe z ekspertami z kraju i z zagranicy, programy stażowe z możliwością zatrudnienia u uczelnianych partnerów, a także wyjazdy na bootcampy czy outdorowe wypady sportowe. Szczegółowy opis modułów znajdziecie na STRONIE UCZELNI.
Choć kadrę nauczającą stanowią wykładowcy akademiccy, którym nieobce są obszary sportu, fizjoterapii i zdrowia, na liście nauczycieli na próżno szukać wielu nazwisk wywodzących się ze świata esportu. Doszukać możemy się m.in. Łukasza Trybusia z Esports Association, który prowadzić będzie przedmioty pt.: interdyscyplinarność esportu, sportowe gry esportowe, zręcznościowe gry esportowe i rywalizacja w esporcie.
Co ciekawe – z uwagi na światową pandemię COVID-19 uczelnia nie prowadzi aktualnie testów sprawnościowych, a to znacznie ułatwia rekrutację na AWF. Proces kwalifikacji na studia rozpocząć możecie w TYM miejscu.
devils.one i Kinguin pomogły stworzyć licencjackie studia esportowe
To nie pierwsze esportowe studia ogłoszone w tym roku. Nie tak dawno głośno zrobiło się o studiach esportowych, które dzięki devils.one i Kinguin powstały na Wyższej Szkole Kultury Fizycznej i Turystyki im. Haliny Konopackiej w Pruszkowie.
Fot. AWF