Awans Polaków na wyciągnięcie ręki. Homeless walczy o play-offy ECL

Awans Polaków na wyciągnięcie ręki. Homeless walczy o play-offy ECL

16.10.2020, 01:07:32

Wystarczy postawić jeden krok. Zaledwie zwycięstwo dzieli bowiem Polaków z Homeless od awansu do play-offów European Challenger League. Wydaje się zresztą, że łatwiejszego rywala biało-czerwoni już nie spotkają.

Start międzynarodowych rozgrywek dla spółki Bartosza “AueRa” Hajmy do najłatwiejszych nie należał. Pierwszym przeciwnikiem Polaków byli przecież reprezentanci PENTA Sports. Aktualni liderzy tabeli i zespół obyty na najwyższym poziomie kontynentalnym nie pozostawił na nadwiślańskiej sekcji suchej nitki. Polakom udało się zdobyć wówczas zaledwie dwie rundy.

Od tej pory było jednak tylko lepiej. Wygrana z BeKind, a także wywalczony w ostatniej chwili triumf nad Cowana Gaming zapewniły zwycięzcom Polish Masters komfortowe miejsce w grupie. Awans do fazy pucharowej co prawda nie jest jeszcze przesądzony, ale brakuje do niego naprawdę niewiele.

W zdobywaniu punktów nie przeszkodziło biało-czerwonym nawet rozstanie z organizacją. Należy zaznaczyć bowiem, że od poprzedniej kolejki Maksymilian “Mekses” Borkowski grają już bez wsparcia Izako Boars. I udowodnili, że w takich okolicznościach również można punktować. Heroiczny rajd po siódmą rundę w pojedynku z Cowaną jest tego najlepszym dowodem.

Do pełni grupowego szczęścia ex-Dzikom brakuje już tylko jednego triumfu. Biorąc pod uwagę, że w ostatniej rundzie przyjdzie zmierzyć się im z MnM Gaming, warto zabezpieczyć je już dzisiaj. Po drugiej stronie serwera staną bowiem zawodnicy Black Mamba Esports.

Co ciekawe, Marco „MXKX” Varas i jego ferajna znaleźli pracodawcę. Porzucenie przydomku Orgless bezsprzecznie zmotywuje ich do ponadprzeciętnej gry, aczkolwiek liczby nie stoją za nimi. Jasne, zespół ten ma za sobą już pojedynki z liderami – MnM Gaming i PENTĄ, ale wydaje się to bez znaczenia. Najmniejszych szans nie dali im przecież również reprezentanci Cowany. A przeciwko nim Polacy byli w stanie rywalizować nawet w osłabieniu.

Harmonogram European Challenger League:

  • 17:00 – Homeless vs. Black Mamba Esports – TRANSMISJA
  • 18:00 – BeKind vs. Cowana Gaming
  • 19:00 – MnM Gaming vs. PENTA Sports
  • 20:00 – GAMMA GAMING vs. Winstrike Team
  • 21:00 – Granit Gaming vs. MACKO Esports
  • 22:00 – Team Fedora vs. Team Heretics

European Challenger League zrzesza przedstawicieli dziewięciu lig regionalnych, w tym Polish Masters, triumfatorów kwalifikacji, a także dwa zespoły z ostatniego sezonu CL-a. Z jednej strony walka toczy się o nagrody pieniężne i splendor na międzynarodowej scenie, ale z drugiej – przepustkę do barażów poprzedzających European League. Najlepsza ekipa zmagań zbliży się więc do śmietanki Starego Kontynentu.

Fot. Izako Boars
Tagi:
Black Mamba Esports European Challenger League Homeless
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze