CS:GO
Newsy
POLSKI ESPORT

HONORIS kolejną przeszkodą testującego AVEZ. Przeszkodą do przeskoczenia

28.10.2020, 10:44:31

Niemałe zmiany wprowadzono w harmonogramie Polskiej Ligi Esportowej. Niespodziewanie odwołany został bowiem jeden z meczów Dywizji Mistrzowskiej. Wobec tego na serwerze zobaczymy dziś zaledwie dwa zespoły z czołowej ósemki: AVEZ Esport oraz HONORIS.

Nie wiemy, dlaczego w ostatniej chwili odwołano pojedynek Actiny PACT z Liquid Biceps. Pewne jest jednak, że ten rozegrany zostanie w późniejszym terminie. O wszystkim informować mają organizatorzy już niebawem. 

Brak konfrontacji Jacka “minise’a” Jeziaka z Jarosławem “pashąBiceps” Jarząbkowskim nie oznacza jednak pustk w ramówcei. Na antenie Polsatu Games zadebiutują bowiem uczestnicy Dywizji Profesjonalnej. To gracze piratesports oraz Dr Pepper dostaną niepowtarzalną okazję, by zaprezentować się szerokiej widowni.

***

Zgodnie z planem odbędzie się z kolei mecz AVEZ Esport przeciwko HONORIS. Ośmiornice borykają się aktualnie z kryzysem kadrowym. Po odejściu Pawła “byali’ego” Bielińskiego najpierw zespół wspierał trener – Jędrzej “bogdan” Rokita, a następnie testowany młodzik – Dawid “pendzelek” Ryczko. Mimo problemów zespół zabezpieczył jednak dwa zwycięstwa. Najpierw pokonał Pompa Team, a następnie – choć z widocznymi problemami – zgarnął dwa punkty od Teamu Liqud.

Nie wydaje się, żeby to właśnie HONORIS miało przeciwstawić się AVEZ. Formacja legend światowej sceny w meczach z Wisłą All in! Games Kraków i Izako Boars pokazywała, że jest w stanie walczyć równo przez pierwszą część meczu. Zacięta bitka nigdy nie prowadziła jednak do zwycięstwa. Jasne, doprowadzenie do dogrywki Nuke’a z Białą Gwiazdą imponowało, a wyśmienity Mirage’a przeciwko Dzikom rozpalił płomień nadziei. Finalnie jednak heroiczne zrywy skończyły się zaledwie jednym punktem na koncie NEO i TaZa.

Możemy zaryzykować nawet stwierdzeniem, że w czasie ewidentnego kryzysu w składzie, AVEZ nie mogło wymarzyć sobie lepszego ułożenia harmonogramu. Najpierw Pompa Team, następnie Liquid Biceps i w końcu HONORIS? Cóż, jeśli testować nowe rozwiązania kadrowe, to właśnie w starciach z rywalami ewidentnie odstającymi od konkurencji. 

Z podobnego założenia wychodzi zresztą eWinner, który kursem zdecydowanie faworyzuje Ośmiornice. Stawka 1.24 w przypadku wygranej podopiecznych bogdana to przy potężnym 3.70 na triumf HONORIS, jasno pokazuje, na kogo liczą bukmacherzy. Jeśli szaleć, to w nieco inny sposób. Zwróćcie uwagę na to, że spółka TaZa i NEO dobrze radziła sobie na pierwszych mapach z Wisłą i Izako Boars, a AVEZ oddało Mirage’a graczom Liquid Biceps. Uzasadnione wydaje się – w połączeniu z problemami Ośmiornic – trzech map. A kurs na to wynosi już niemałe 2.27.

I choć HONORIS jest przez wielu spisywane na porażkę, lider kadry podnosi swoich graczy i kibiców na duchu. – Każde spotkanie jest dla nas równie ważne, tym bardziej, że walczymy o wyjście z poziomu jednego punktu. AVEZ to dobry, ambitny zespół, ale na szczęście niezrażona drużyna HONORIS walczy mimo niesprzyjających wiatrów – mówi Filip “NEO” Kubski na łamach oficjalnego serwisu Polskiej Ligi Esportowej.

Dzisiejsze mecze PLE:

  • 18:00 – Dr Pepper vs. piratesports – Dywizja Profesjonalna
  • 21:00 – AVEZ Esport vs. HONORIS – Dywizja Mistrzowska

Za transmisję meczów odpowiada Polsat Games. Relację z rozgrywek znajdziecie zarówno w Internecie, jak i w telewizji.

Wraz ze startem mistrzowskiej dywizji Polskiej Ligi Esportowej eWinner uruchomił konkurs #PostawNaPLE. W zabawie do wygrania będzie wyjście na strzelnicę z gościem-niespodzianką, a także darmowe zakłady u bukmachera. Zasady są proste – zwycięża ten, który wygra najwięcej z kuponów stworzonych WYŁĄCZNIE wokół PLE. Szczegóły znajdziecie w TYM miejscu.

Fot. AVEZ Esport / Kamil Zieliński
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze