AVEZ łata braki kadrowe. Riczi Maszynka następcą byaliego

07.11.2020, 13:57:13

AVEZ Esport znów w komplecie. Odkąd organizację opuścił Paweł „byali” Bieliński minęło już kilka tygodni, ale dopiero dziś „Ośmiornice” pochwaliły się swoim oficjalnym, nowym nabytkiem. W formacji dowodzonej przez Piotra „nawrota” Nawrockiego będzie występować Kacper „Riczi Maszynka” Benc, który w ostatnich miesiącach grał pod banderą Team Gaminate. 

W ostatnich tygodniach w szeregach AVEZ Esport oglądaliśmy sporo problemów kadrowych. W pewnym momencie krótki urlop zdrowotny musiał zafundować sobie jeden z gwiazdorów formacji – Kamil „KEi” Pietkun, a dodatkowo umowy z organizacją nie przedłużył były reprezentant Virtus.pro – Paweł „byali” Bieliński. Zespół musiał korzystać z pomocy stand-inów, którymi byli między innymi Filip „tudsoN” Tudev czy Dawid „pendzelek” Ryczko. Na serwerze kilkukrotnie meldował się też zresztą szkoleniowiec – Jędrzej „bogdan” Rokita.

Jak można się było spodziewać, ciągłe przetasowania nie wpłynęły szczególnie dobrze na wyniki. W fazie zasadniczej ESL Mistrzostw Polski AVEZ zajęło dopiero czwartą lokatę, a w PLE znajduje się aktualnie na szóstym miejscu, mając na koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki. Po dwóch tygodniach wspólnych treningów z byłym zawodnikiem Team Gaminate formacja podjęła jednak decyzję o nawiązaniu stałej współpracy z Riczym Maszynką.

Ricziego cechuje spokój i opanowanie, którego brakuje nam w składzie od dłuższego czasu. Jest typem gościa, który wyeliminował dwójkę rywali, i zamiast iść po trzeciego klika S na klawiaturze. Pendzelek jest ambitny, ale czasem najwyraźniej za bardzo chciał. Podczas oficjalnych meczów nie pokazywał tego, co na treningach, więc zdecydowaliśmy, że to z Kacprem chcemy nawiązać pełnoprawną współpracę – mówił nam trener AVEZ, Jędrzej „bogdan” Rokita.

Warto podkreślić, że najnowszy nabytek AVEZ nie będzie mógł pomóc zespołowi podczas play-offów ESL Mistrzostw Polski. Zarówno w ESL MP, jak i PLE, występował on już pod banderą Team Gaminate, więc w dzisiejszym spotkaniu przeciwko x-kom AGO pod banderą „Ośmiornic” po raz kolejny w roli stand-ina pojawi się byali. Od następnej kolejki Benc będzie mógł z kolei wspierać swoją formację w Polskiej Lidze Esportowej.

Przez ostatnie dwa tygodnie trenowałem razem z chłopakami z AVEZ Esport. Dzisiaj oficjalnie można powiedzieć, że dołączam do drużyny jako piąty zawodnik. Treningi pokazały, że jeszcze wiele pracy przede mną, ale z meczu na mecz staram się poprawiać błędy i mam nadzieję, że spłacę kredyt zaufania, jakim obdarzyła mnie drużyna z nawiązką – skomentował transfer w swoich social mediach Riczi Maszynka.

Aktualny skład AVEZ Esport:

  • Piotr „nawrot” Nawrocki
  • Kuba „Markoś” Markowski
  • Kacper „Kylar” Walukiewicz
  • Kamil „KEi” Pietkun
  • Kacper „Riczi Maszynka” Benc
  • Jędrzej „bogdan” Rokita (trener)

Fot. facebook.com/RicziMaszynka

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze