AVEZ i tudsoN po szczęśliwe zakończenie pierwszego tygodnia BLAST Rising
CS:GO
Newsy
POLSKI ESPORT

AVEZ i tudsoN po szczęśliwe zakończenie pierwszego tygodnia BLAST Rising

07.05.2020, 10:32:02

Pierwsza kolejka w ramach BLAST Rising powoli dobiega końca. Uczestnicy trzech grup zdążyli już rozegrać pierwsze spotkania, a te udowodniły, że kwestia awansu biało-czerwonych to wielki znak zapytania. Przynajmniej w przypadku x-kom AGO. Miejmy nadzieję, że po dzisiejszym dniu zmagań nieco śmielej będziemy mówić o fazie pucharowej z udziałem AVEZ Esport.

Choć o to będzie ciężko, przynajmniej po inauguracyjnej bitwie. Punktualnie o 17:00 po drugiej stronie serwera staną najlepsi oponenci z całego wydarzenia. Heretics na co dzień rywalizuje jak równy z równym w najbardziej prestiżowej lidze Counter-Strike’a, więc występ w BLAST Rising powinien być dla nich deserem. 

A może? Może przyzwyczajenie do pewnego poziomu zadziała na ich niekorzyść? W tym upatrywać swojej szansy powinni nasi rodacy. Skład znad Sekwany pokonamy tylko, mając plan gry poukładany od deski do deski. A nawet to nie będzie gwarancją triumfu. 

Wśród pozostałych grupowiczów również znajdzie się znajoma twarz. Filip “tudsoN” Tudev wraz ze swoim Teamem Secret nie ma ostatnio lekko. 5-7 miejsce w internetowym LOOT.BECIE to nie jest szczyt marzeń, ale i tak stanowi dwukrotnie lepszy rezultat niż ten, który osiągnęły składy z naszego podwórka.

Europejska kadra wciąż szuka optymalnego ustawienia. Nieszczęśliwa przygoda z Vincentem “Happym” Schopenhauerem nie trwała zbyt długo i wydaje się, że obecne ustawienie gwiazd na niebie również nie ześle na sukcesu. Niemniej BLAST Rising to miejsce, w którym można powalczyć o mniejsze zwycięstwa, a przy odrobinie szczęścia takie są w zasięgu brygady Tudeva.

Ostatnim i wydaje się, że najmniej groźnym członkiem grupy jest banda z Półwyspu Iberyjskiego. Nazwa sAw nie mówi zbyt wiele, jednak w języku portugalskim oznacza piłę. No cóż, piła to będzie cała formacja z południa Europy, gdy AVEZ Esport dorwie do nich macki. Piła na ukojenie smutków.

“Ośmiornice” po ostatnich meczach same tak naprawde nie wiedzą, na czym stoją. Dobre wejście w BLAST Rising mogłoby przywrócić dawną pewność siebie, która dominowała bardziej uznanych przeciwników w różnych kwalifikacjach. Tego im i sobie życzymy.

Dziś nie zabraknie również polskiej bitwy w ESEA MDL. PACT po premierowej klęsce spróbuje się odkuć, a będzie miał ku temu szczególnie dogodną okazję, w końcu w szranki z Polakami staną gracze ALTERNATE aTTaX. Czy kapitalna forma z ESL MP przełoży się na europejskie rozgrywki? A może nad naszymi rodakami ciąży klątwa zagranicy?

Harmonogram polskich meczów na dziś:

  • 17:00 – Actina PACT vs ALTERNATE aTTaX
  • 17:00 – AVEZ Esport vs Heretics
  • 18:15 – Secret vs sAw
  • 19:30 – Secret vs Heretics
  • 20:45 – AVEZ Esport vs sAw
  • 23:15 – AVEZ Esport vs Secret

Wszystkie mecze w ramach BLAST Rising wraz z polskim komentarzem można będzie obejrzeć na kanale ESPORTNOW

Fot. AVEZ / Kamil Zieliński

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze