AVEZ i AGO uwzględnione. Dwie drużyny z Polski zagrają w BLAST Rising
CS:GO
Newsy
POLSKI ESPORT

AVEZ i AGO uwzględnione. Dwie drużyny z Polski zagrają w BLAST Rising

28.04.2020, 16:05:45

Organizatorzy BLAST Rising ogłosili pełną listę uczestników rozgrywek. Jak zakomunikowali przedstawiciele Fantasyexpo, w gronie tym zobaczymy dwie formacje z Polski: x-kom AGO oraz AVEZ Esport.

Połączenie sił światowej marki o światowej klasie, a także nadwiślańskiej agencji i organizatora rozgrywek zrodziło zmagania BLAST Rising. Rozgrywki współtworzone przez Fantasyexpo oraz RFRSH Entertainment skierowano do zespołów plasujących się poniżej dwudziestego miejsca w światowym rankingu.

Mieszanka drużyn z różnych poziomów HLTV doda pikanterii i nieco słabsze zespoły będą mogły powalczyć z tymi najlepszymi, co może przynieść wiele niespodzianek i zwrotów akcji. Jestem wielce zadowolony z tego, że współorganizujemy turniej wraz z BLAST-em – mówił w momencie ogłoszenia inicjatywy współtwórca Fantasyexpo, Krzysztof Stypułkowski.

Faktycznie, na liście uczestników nie zobaczymy zespołu z czołowej dwudziestki globu. Najwyżej rozstawioną formacją jest HAVU, które aktualnie może pochwalić się 22. lokatą w zestawieniu. Najniżej pozycjonowane są z kolei formacje z Portugalii. Mowa o 97. Saw i niesklasyfikowanym Vodafone Giants.

W akcji nie zabraknie również Polaków, co dziwić specjalnie nie powinno. Po pierwsze – biało-czerwonej czołówce daleko do światowego szczytu. Po drugie – działaczom Fantasyexpo na pewno zależy na ściągnięciu przed transmisję nadwiślańskich kibiców. Wobec tego do rozgrywek przystąpią dwie najwyżej notowane ekipy z Polski: x-kom AGO (53. miejsce) i AVEZ Esport (57. miejsce). Na liście uczestników widzimy ponadto Team Secret z Filipem „tudsoNem” Tudevem w składzie (56. miejsce).

Łącznie w BLAST Rising zagra szesnaście zespołów. Pełna lista prezentuje się następująco:

Drużyna Kraj Pozycja w rankingu
HAVU Finlandia 22.
Heretics Francja 30.
Movistar Riders Hiszpania 32.
Endpoint Wielka Brytania 40.
Nordavind Norwegia 45.
AGO Polska 53.
Japaleno Szwecja 54.
Alternate Attax Niemcy 55.
Secret Europa 56.
AVEZ Polska 57.
FATE Bułgaria 61.
Salamander Węgry 63.
Apeks Norwegia 68.
Tricked Dania 82.
Saw Portugalia 97.
Vodafone Giants Portugalia

 

Zespoły zostaną podzielone na grupy 30 kwietnia. BLAST Rising rozpocznie się z kolei 4 maja. W puli nagród ulokowano łącznie 30 tysięcy euro.

Fot. AVEZ Esport / Kamil  Zieliński