AVEZ i AGO powalczą o awans do European Development Championship

26.11.2020, 15:30:33

Dwie polskie drużyny zagrają w kwalifikacjach do międzynarodowego turnieju z niezłą pulą nagród. AVEZ Esport oraz x-kom AGO dostały bowiem zaproszenie do European Development Championship Wildcard.

Oprócz biało-czerwonych akcentów w rozgrywkach zobaczymy czternaście formacji z całej Europy. W akcji nie zabraknie klasycznych rywali Polaków pokroju FATE, Winstrike Teamu, Giants Gaming, Teamu Singularity, SG.pro czy Cyber Legacy czy Teamu GamerLegion.

Jeśli chodzi o bardziej nieoczywiste wybory, organizatorzy wysłali zaproszenie do szwedzkiego Lilmix i Ukraińców z Project X.

Na drodze kwalifikacji udział w grze o dzikie karty wywalczyli z kolei Kazachowie spod szyldu 100PingGods, rosyjskie KJlACCHblE, Marlian eSports z Ukrainy, napędzani bałkańskim temperamentem Onlinerss, a także mistrzowie Malty – Project Eversio.

Lista uczestników European Development Championship Wildcard

Gra toczy się o niemałą stawkę. W puli turnieju Wildcard brakuje co prawda nagród pieniężnych, aczkolwiek cele uczestników wykraczają daleko poza przesłanki finansowe. Chodzi bowiem o uzyskanie promocji do pierwszego sezonu European Development Championship. A tam już będzie o co walczyć, bowiem mówi się o nagrodach z puli 30 tysięcy dolarów.

Uczestników podzielono na dwie drabinki. Zwycięzca każdego drzewka awansuje do głównej odsłony zawodów. Zarówno AVEZ Esport, jak i x-kom AGO mają więc szansę na osiągnięcie kwalifikacyjnego sukcesu. 

Pierwsza drabinka:

  • 10:00 – Giants vs Singularity
  • 10:00 – Project X vs x-kom AGO 
  • 13:00 – SG.pro vs lilmix
  • 13:00 – FATE vs Marlian eSports

Druga drabinka:

  • 16:00 – Winstrike vs Project Eversio
  • 16:00 – GamerLegion vs Onlinerss
  • 19:00 – AVEZ vs 1WIN
  • 19:00 – Cyber Legacy vs 100PINGGODS

Fnatasyexpo oraz Eden Esports, a więc organizatorzy przedsięwzięcia, zdecydowali się na ciekawy model biznesowy. Podmioty, które nabyły prawa do transmisji, otrzymały bowiem możliwość zaproszenia drużyny z własnego kraju lub zorganizowania turnieju kwalifikacyjnego. Pozwoliło to zaprosić zwycięzcę Malta National League do turnieju o dziką kartę. – Rozwiązanie to ma wspomóc lokalne transmisje w poszczególnych regionach, dzięki widzom chcącym śledzić reprezentantów swojego kraju – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

EDC Wildcard odbędzie się w dniach 27-29 listopada. Wszystkie mecze będą transmitowane w języku angielskim, symultanicznie na dwóch kanałach twitch.tv/edenesports oraz twitch.tv/edenesports_b. 

Fot. x-kom AGO / Krystian Pilawa
Tagi:
AVEZ Esport European Development Championship x-kom AGO
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze