AVEZ Esport wkracza na scenę Rainbow Six: Siege
Newsy
POLSKI ESPORT

AVEZ Esport wkracza na scenę Rainbow Six: Siege

13.04.2020, 19:37:42

AVEZ Esport zakontraktowało sześcioosobowy skład Rainbow Six: Siege. Transfer zbiegł się w czasie z ogłoszeniem Polish Masters – oficjalnego cyklu rozgrywkowego organizowanego przez polski oddział Ubisoftu.

W zespole widzimy między innymi Oskara „Magica” Skowronka, który tworzył skład Actiny PACT – podczas mistrzowskiej dla klubu inauguracji Masters League. Dwudziestodziewięciolatek jest bezsprzecznie jednym z najbardziej doświadczonych graczy nad Wisłą. Jako jeden z nielicznych uczestniczył w Challenger League, pojawił się na turnieju LAN-owym spod szyldu DreamHacka, a także rozwijał swoją karierę w międzynarodowych składach.

Kadrę uzupełniają byli zawodnicy formacji pokroju SLAVGENT, Invicta-Gaming czy PRIDE. Większość z nich regularni brała udział w do tej pory najbardziej prestiżowych rozgrywkach w Polsce – Masters League.

Organizacja zdecydowała się ponadto na budowę ławki rezerwowych. Z uwagi na zasady dotyczące ograniczeń wiekowych Hubert „TOUDix” Wojciechowski nie będzie mógł brać udziału w Polish Masters. Mimo to zasili drużynę jako szósty gracz, uczestnicząc przy tym w treningach zespołowych.

TOUDix młody, perspektywiczny zawodnik, który niestety z powodu wieku nie może brać udziału w Mistrzostwach Polski. Równolegle jednak będzie trenował z resztą drużyny, aby w przyszłości wystąpić w głównym składzie dywizji Rainbow Six – mówią włodarze klubu.

Skład AVEZ Esport:

  • Fabian „CriZz” Nowak
  • Karol „Janko” Gabryluk
  • Oskar „Magic” Skowronek
  • Filip „Verines” Hirsz
  • Patryk „Jessie” Tekieli
  • Hubert „TOUDix” Wojciechowski

Od pewnego czasu prowadzimy rozmowy z największymi organizacjami w kraju. Zależy nam na tym, żeby podmioty, które zaangażowane są w inne dyscypliny, zobaczyły, jak działamy na lokalnej scenie R6S, a w konsekwencji tego – jak atrakcyjny może być to tytuł. Zdajemy sobie sprawę z tego, że drużyny mają swoich fanów i potrafią dotrzeć do nowych grup odbiorców. Ściągnięcie uznanych marek jest dla nas bardzo ważne – mówił nam w niedawno opublikowanym wywiadzie Kamil Ściana, Brand Manager Ubisoftu na Europę Środkowo-Wschodnią. Podkreślał wtedy, jak ważne jest zaangażowanie klubów pokroju AVEZ w rozwój sceny.

AVEZ Esport zapowiedziało już udział w kwalifikacjach do Polish Masters – rozgrywkowego cyklu, który zastąpił w krajowym ekosystemie Ubisoftu Masters League. Inauguracyjny sezon zmagań zaoferuje uczestnikom 60 tysięcy złotych w puli nagród. Zespoły walczyć będą przez czternaście tygodni sezonu zasadniczego, a także podczas wydarzenia finałowego.

 Fot. AVEZ Esport

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze