AVEZ Esport rozstaje się z drużyną League of Legends
League of Legends
Newsy
POLSKI ESPORT

AVEZ Esport rozstaje się z drużyną League of Legends

23.03.2020, 19:20:02

Zarząd AVEZ Esport oficjalnie poinformował o rozstaniu z drużyną League of Legends. Oficjalnym powodem rozbratu stały się niezadowalające wyniki w trwającym jeszcze sezonie Ultraligi.

O tym, że drogi AVEZ Esport i formacji League of Legends prawdopodobnie się rozeszły, jako pierwszy poinformował Daniel Kasprzycki z redakcji Cybersportu. Tuż po opublikowaniu raportu głos zabrali także przedstawiciele warszawskiej organizacji.

Zarząd Ośmiornic rozstanie skomentował – mówiąc eufemistycznie – w sposób lakoniczny. W zaledwie dwóch zdaniach poinformował o tym, że umowy z zawodnikami nie zostały powtórnie podpisane. – Organizacja nie podjęła decyzji o przedłużeniu kontraktów z obecną drużyną z powodu słabych wyników w tym sezonie Ultraligi – czytamy w komunikacie prasowym.

AVEZ Esport trzeci sezon najwyższego szczebla rozgrywkowego w Polsce zakończyło na etapie ćwierćfinału. Podczas sezonu zasadniczego Ośmiornice były właściwie niewidoczne. Z szóstego miejsca w tabeli (bilans 4 wygranych do 10 przegranych) awansowały mimo wszystko do play-offów. W fazie pucharowej już podczas pierwszego meczu uznały jednak wyższość devils.one.

Warszawski klub na scenie League of Legends obecny był od maja 2019 roku. To właśnie wtedy organizacja zakontraktowała graczy ukrywających się dotychczas pod szyldem Team DPD. W drugim sezonie Ultraligi zespół dotarł do półfinału. Na koncie ma ponadto piąte miejsce wywalczone podczas finałów Polskiej Ligi Esportowej. Nie wiemy, czy organizacja

Były skład AVEZ Esport:

  • Krystian „Czaru” Przybylski
  • Patryk „Bolszak” Jażdżewski
  • Marcin „bucu” Świech
  • Mateusz „Trenie” Zabielski
  • Jakub „kubYD” Grobelny
  • Mateusz „Eberkazak” Strąk – główny trener
  • Maciej „suki” Sukacz – menadżer

Nie wiemy, czy Ośmiornice planują zakontraktowanie nowej drużyny League of Legends. Tajemnicą owiana jest również przyszłość Patryka „Bolszaka” Jażdżewskiego i spółki. W szeregach AVEZ Esport widzimy aktualnie wyłącznie zawodników Counter-Strike: Global Offensive oraz FIFA.

Fot. Ultraliga / Radosław Makuch

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze