Av3k przed niełatwym zadaniem. Polak w drabince przegranych Quake Pro League
Newsy
POLSKI ESPORT
Pozostałe

Av3k przed niełatwym zadaniem. Polak w drabince przegranych Quake Pro League

16.05.2020, 14:18:47

Finały trzeciego etapu Quake Pro League trwają w najlepsze. Po serii pierwszych meczów w play-offach Maciej „Av3k” Krzykowsski kontynuuje drogę po kolejny sukces w drabince przegranych.

Podczas katowickiego turnieju wieńczącego drugi odcinek Quake Pro League Krzykowski dotarł do trzeciej rundy drabinki przegranych. Dwa zwycięstwa – a w tym triumf nad gigantem w osobie Antona „Collera” Singova zagwarantowały mu obecność w strefie 9-12. miejsca. Niewiele brakuje, by zawodnik znad Wisły wynik ten pobił.

Etap pucharowy zaczął się jednak nie po myśli reprezentanta Endpoint. Av3k już w pierwszym meczu uznał bowiem wyższość – a jakże – Collera, z którym rywalizuje już od kilkunastu lat. Pojedynek należał mimo wszystko do tych z kategorii niejednoznacznych. Rosjanin zanotował triumf dopiero trzech mapach.

Choć nadwiślański esportowiec natychmiastowo spadł do drabinki przegranych, trzeźwa postawa podczas konfrontacji ze szwedzkim weteranem utrzymała go w grze. Av3k sprowadził bowiem do parteru Sebastiana „Spart1ego” Siirę.

Teraz przed Krzykowskim kolejne niełatwe zadanie. Na jego drodze znów stanie doświadczony Szwed. Mowa o Johanie „toxjqu” Quicku, który graniczył z Polakiem w tabeli fazy grupowej. W pierwszym etapie trzeciego stage’u Quick pokonał zresztą Maćka wynikiem 2:1.

Z rozgrywek wyautowani zostali już Dmytro „Xron” Sakharuk i Paul „sib” Titkov. Ze smakiem obejść musieli się również Gareth „GaRpY” Marshall, a także Maximiliano „maxter” Gonzalez, którzy nie uzyskali promocji do dywizji profesjonalistów.

Transmisja z rozgrywek tradycyjnie dostępna będzie na oficjalnych kanałach Quake Pro League 1 & 2. Pojedynek Krzykowskiego zaplanowano na godzinę 16:15. Relacja konfrontacji z Polakiem w roli głównej prowadzona będzie na drugim z wymienionych profili.

Fot. DreamHack / Jennika Ojala