Av3k poza podium mistrzostw świata. vengeurR wygrywa Quake World Championship

22.08.2021, 10:00:04

Maciej “Av3k” Krzykowski nie wszedł ostatecznie na podium Quake World Championship 2021. Polak ostatecznie zakończył mistrzostwa świata w strefie 5-6. miejsca. Korona trafiła z kolei na głowę Marco „vengeurRa” Ragusy.

Krzykowski rozpędził się w drabince wygranych zawodów do tego stopnia, że z kwitkiem odprawił kultowy duet z Teamu Liquid. Polak podczas pierwszych spotkań ograł więc nie tylko Tima „DaHanGa” Fogarty’ego, ale również najbardziej utytułowanego zawodnika świata – Shane’a “raphę” Hendrixsona. Zwycięstwa tego pokroju czarno na białym pokazały, że Av3k ma szansę na niespodziewany sukces.

Nagle jednak dobra passa reprezentanta Endpoint dobiegła końca. Pierwszą ścianę nie do przeskoczenia przed biało-czerwonym postawił zresztą właśnie vengeurR – późniejszy mistrz świata. Mimo to Polak wciąż mógł pochwalić się szansą awansu do drabinki finałowej. 

Do pozostania w grze potrzebował zwycięstwa z Marcelem „k1llsenem” Paulem. Tak, jak w przypadku meczu z Ragusą, tak i podczas pojedynku z Niemcem Krzykowski pokusił się jednak wyłącznie o zdobycie jednej mapy. Tym samym odpadł z rozgrywek, razem z Alexeiem „cYpheRem” Yanushevskym znajdując się w strefie 5-6. miejsca.

Rajdu po mistrzowski tytuł nie przerwał natomiast vengeurR. Dwudziestodwuletni Włoch nie przegrał żadnego spotkania, do parteru sprowadzając kolejno Paula „siba” Titkova, Alexandra „BaSe’a” Rybina, Avka, a następnie – i to dwukrotnie – Adriána „RAISY’ego” Birgánego. To bowiem właśnie między zawodnikami spod szyldu Myztro Gaming rozegrał się bój o złote medale.

Mistrzowska powtarzalność. rapha z kolejnym trofeum w gablocie

To pierwsze tak znaczące osiągnięcie vengeurRa, który oprócz miana najlepszego aktualnie gracza Quake na świecie zgarnął też 25 tysięcy dolarów. Obrońca mistrzowskiego tytułu, a więc rapha, rozgrywki zakończył z brązowym medalem na szyi.

Fot. DreamHack / Jennika Ojala

Tagi:
Av3k RAISY rapha vengeurR
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze