AueR i spółka poza NOX Esports. Czas na ostatni taniec?

AueR i spółka poza NOX Esports. Czas na ostatni taniec?

12.08.2021, 10:44:08

Po ośmiu miesiącach pod banderą brytyjskiej organizacji NOX Esports Bartosz „AueR” Hajma i jego kompani rozstali się z marką znaną ze sceny League of Legends oraz Fortnite. Oznacza to, że w najważniejszych spotkaniach w ramach Polish Masters, których finały zostaną rozegrane na LAN-ie, najlepszy rodzimy team będzie musiał sobie radzić bez wsparcia organizacji. 

NOX Esports zadebiutowało na scenie Rainbow Six: Siege w styczniu 2021 roku podpisując skład HOMELESS, czyli oczywiście mistrzów Polski spod szyldu Izako Boars. Sebastian „Foster” Lewandrowski i spółka pierwszy występ pod banderą organizacji zanotowali w ramach trzeciej kolejki Polish Cup Winter, który później zresztą bez większych kłopotów wygrali.

Krótko po zwycięstwie PCW NOX zdecydowało się na pierwszą zmianę kadrową, na mocy której formację opuścił Tomasz „Kimuin” Gajewski, a jego miejsce zajął utalentowany Oskar „Szagi” Stabiński. Pod koniec maja w ramach procesu przebudowy ekipy na ławkę rezerwowych przesunięty został z kolei Mark „Optyk” Kaudyk, którego zastąpił Jakub „Royal” Engel.

Rozczarowujące rezultaty z Royalem na pokładzie szybko sprawiły jednak, że NOX powróciło do wariantu z Optykiem. Pomimo zdominowania Polish Masters i zapewnienia sobie miejsca na LAN-owych finałach, zawodnicy opuścili brytyjską organizację i do ostatnich meczów podejdą jako Homeless.

Przede wszystkim chciałbym wyrazić moją nieskończoną wdzięczność dla Chrisa, CEO NOX, który wspierał nas z własnej kieszeni przez bardzo długi czas gdy warunki uległy zmianie. Cieszę się, że mogę nazwać cię przyjacielem i nigdy nie będę w stanie podziękować ci w wystarczający sposób. Gdyby nie Chris i NOX rozpadlibyśmy się po Polish Cup Winter, pomimo statusu niekwestionowanego top 1 w kraju – napisał AueR w swoim oświadczeniu.

Finały Polish Masters wracają na LAN-a!

Fot. Izako Boars

Tagi:
AueR Foster Homeless KimuiN NOX Esports Optyk Polish Masters Royal Ryba szagi
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze