Astralis wkracza na amerykańską giełdę

12.05.2021, 14:05:24

Astralis Group rozszerza swoje biznesowe wpływy. Duńska organizacja wreszcie sfinalizowała proces mający wprowadzić ją na parkiet amerykańskiej giełdy.

W kwietniu przedstawiciele Astralis Group złożyli wniosek o dopuszczenie ich akcji do obrotu na amerykańskim rynku. Już wcześniej – pod koniec 2019 roku – jedna z największych organizacji esportowych globu zadebiutowała na parkiecie krajowym – poprzez Nasdaq First North Frowth Denmark, a więc lokalną giełdę dla duńskich inwestorów.

Wejście na amerykańską giełdę jest jednak ogromnym krokiem naprzód. Do tej pory inwestorzy z USA mogli bowiem zakupić akcje Astralis Group wyłącznie po zaangażowaniu odpowiedniego pośrednika.

To już oficjalne! Dziś rano członkowie zespołu zarządzającego Astralis zadzwonili w dzwonek OTCQX w Nowym Jorku, a Astralis A/S jest oficjalnie notowane na amerykańskiej giełdzie! Dziękuję za miłe przyjęcie! – napisali przedstawiciele duńskiego klubu.

Astralis jest pierwszą duńską spółką notowaną na OTCQX i pięćsetną na wspomnianej giełdzie. Aktualnie cena jednej akcji Astralis na nowojorskim rynku wynosi 0.9485 dolara.

Zapewni to naszym obecnym i potencjalnym nowym akcjonariuszom dodatkową i większą platformę regulowaną, z której będą mogli wygodnie handlować naszymi wspólnymi akcjami, a także stworzy dodatkową ekspozycję na rozwijający się amerykański rynek inwestorów esportowych – powiedział Anders Hørsholt, dyrektor generalny grupy.

Astralis Group powołano do życia w drugiej połowie 2019 roku ze względu na zmiany w regulaminach rozgrywek esportowych. Przedstawiciele czołowych turniejów zadbali o to, by nie powstawały konflikty interesów. Od tego momentu organizację reprezentuje skład Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends oraz zespół FIFA współpracujący przy okazji z Juventusem.

Marka z siedzibą w Kopenhadze dołącza teraz do innych firm esportowych notowanych na giełdzie w USA. MOwa o Modern Times Group, właścicielu ESL i DreamHacka, a także Enthusiast Gaming, spółka macierzysta Luminosity i Upcomer.

Fot. StarLadder

Tagi:
Astralis Giełda
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze