Astralis vs. G2 i Na’Vi z FURIĄ. Kolejne wielkie marki na wylocie z finałów BLAST Premier Fall

Astralis vs. G2 i Na’Vi z FURIĄ. Kolejne wielkie marki na wylocie z finałów BLAST Premier Fall

11.12.2020, 12:34:15

OG i mousesports za burtą, a dziś do kącika wstydu dołączą kolejne wielkie marki. Przed nami półfinały drabinki przegranych, w których zmierzą się reprezentanci Astralis i G2 Esports, a także FURII i Natus Vincere. Margines błędu się wyczerpał, więc jeśli panowie mają ochotę na nieco ponad dwieście tysięcy dolarów, to trzeba zakasać rękawy i wziąć się do roboty.

Wczorajszego wieczoru z rozgrywkami pożegnał się niestety Mateusz „mantuu” Wilczewski, który do spółki z OG nie był w stanie przeciwstawić się brazylijskiej FURII. Europejski kolektyw zgarnął co prawda jedną mapę, ale na dwóch pozostałych na tle przeciwnika wyglądał już dość blado i musiał pożegnać się z turniejem oraz szansą na awans na globalne finały cyklu BLAST Premier.

W górnej drabince byliśmy z kolei świadkami delikatnej niespodzianki, bo G2 Esports nie poradziło sobie z reprezentantami BIG. Tym samym klątwa niemieckiej formacji nadal wisi nad podopiecznymi Damiena „maLeKa” Marcela, którzy w meczu o życie zagrają z Astralis. Biorąc pod uwagę ich okres przejściowy oraz ostatnie rezultaty zarówno ich, jak i Duńczyków, można raczej śmiało stwierdzić, że faworytem tego starcia po prostu nie będą.

Do dolnej ścieżki zostało również zrzucone Na’Vi, które w starciu z Vitality przegrało 0:2. Wynik jest jednak znacznie gorszy niż sama gra, bo do wyłonienia zwycięzcy na obu mapach potrzebne były dogrywki. W starciu wirtuozów: ZywOo 1, s1mple 0.

Na’Vi stanie tym samym w szranki z FURIĄ i wydaje się, że powinien to być definitywny koniec wyścigu amerykańskiej formacji w jesiennych finałach BLAST Premier. Co prawda piątka dowodzona przez Andreia „arTa” Piovezana najlepiej zaadaptowała się do europejskich warunków, ale i tak wydaje się, że ich dyspozycja nie pozwala na nawiązanie równej walki z hegemonami pokroju Vitality czy właśnie Natus Vincere.

Harmonogram dzisiejszych meczów w ramach finałów BLAST Premier Fall: 

16:30 – Astralis vs. G2 Esports

19:30 – Natus Vincere vs. FURIA

Wszystkie mecze w ramach BLAST Premier Fall Finals wraz z polskim komentarzem możecie oglądać w tym miejscu.

Fot. ESL / Bart Oerbekke

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze