Astralis szuka młodych talentów. Duńczycy otwierają szkółkę CS-a i LoL-a

Astralis szuka młodych talentów. Duńczycy otwierają szkółkę CS-a i LoL-a

13.11.2020, 18:14:41

Astralis Group stawia na pracę u podstaw. Duńska organizacja uruchomi szeroki program szkolenia młodych talentów zarówno na scenie Counter-Strike: Global Offensive, jak i League of Legends.

Inicjatywa Astralis Talent powstała, aby zwiększyć wydajność i przyspieszyć postęp duńskiego klubu. Swoista akademia będzie zarówno platformą rekrutacyjną dla głównych struktur, partnerem w procesie treningowym wyjściowych piątek, a także impulsem do rozwoju przyszłych gwiazd w środowisku zawodowym.

Szkółka zostanie zlokalizowana w siedzibie Astralis w Kopenhadze. Jej członkowie staną się z kolei “integralną częścią programu wydajnościowego”. Wyjaśniając to w najprostszy z możliwych sposobów – będą rozwijać się w takich samych warunkach, co profesjonaliści z pierwszych kadr. Składa się na to dostęp zarówno do personelu, narzędzi szkoleniowych, a także udogodnień związanych z procesami badawczymi.

Praca Astralis Talent w pierwszym etapie skupi się na strukturach Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Jeśli chodzi o tytuł ze stajni Riot Games – trenerem został związany niegdyś z Nordavind Mikkel Donby. Wspierać go będzie z kolei Anders Schultz. Na czele projektu CS:GO stanie natomiast Dennis Vang, który pełnić będzie również rolę asystenta Danny’ego „zonic” Sørensena.

Dużo zainwestowaliśmy w stworzenie optymalnych warunków dla profesjonalnych graczy esportowych. Jako organizacja dążymy do ciągłego rozwoju – zarówno zespołów, jak i jednostek. Wprowadzając „Astralis Talent”, zachęcamy lokalne asy do udziału w naszej kulturze. Chcemy wykorzystać ambicje młodych graczy w zdrowym, konkurencyjnym środowisku, wprowadzając ich w życie prawdziwych profesjonalistów – mówi w oficjalnym oświadczeniu Anders Hørsholt, CEO Astralis.

Astralis Talent to inwestycja w przyszłość jako możliwa platforma rekrutacyjna dla naszych głównych składów, a także szkolenia wewnętrzne dla wszystkich graczy. Jest to sposób na zapewnienie jeszcze lepszego połączenia z lokalnym ekosystemem. Nie stanie się to jednak z dnia na dzień. Będziemy pracować nad konfiguracją i dostrajaniem procesów w nadchodzących miesiącach – dodaje.

Astralis Talent – projekt mający rozbudować struktury szkoleniowe duńskiej organizacji. Fot. Astralis.gg

Inicjatywa ma pozwalać na swobodne przemieszczanie się zawodników z głównej drużyny do niższej kadry i na odwrót. Na większą skalę zadzieje się więc to, co Astralis prezentowało na przestrzeni ostatnich miesięcy. Wyróżniające się jednostki dostaną szansę gry na najwyższym poziomie, a zawodnicy, którzy nie nadążają, do formy wracać będą na mniej wymagającym szczeblu rozgrywkowym.

Początkowo w drużyny talentów prowadzone będą przez kilku doświadczonych zawodników. Docelowo Astralis sprowadzać chce do nich jednak graczy mieszczących się w przedziale od 14 do 20 roku życia. W planach są już regularne konsultacje z rodzicami, a także nacisk położony na pozytywne ukończenie procesu edukacji.

Całość skupi się na łącznie pięciu zespołach. Główny skład League of Legends, a także sekcja talentów trenować będzie w Kopenhadze. Akademia wyruszy z kolei na podbój drugiej ligi hiszpańskiej. W CS-ie sprawa będzie prostsza: zespół profesjonalistów zajmie się najważniejszymi zmaganiami na świecie, a ich zastępcy przystępować będą do turniejów regionalnych.

Astralis Talent ruszy z kopyta w styczniu 2021 roku.

Fot. StarLadder / Igor Bezborodov
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze