Astralis krok od dramatu. Co nie gra w duńskim zespole?

Astralis krok od dramatu. Co nie gra w duńskim zespole?

05.02.2021, 12:37:07

Najlepsza ekipa świata na wylocie z turnieju? Po wczorajszym blamażu Astralis nie może pozwolić sobie na kolejne wpadki. Teraz każda porażka będzie oznaczać wielkie utrudnienie drogi na wiosenne finały BLASTA. 

Tuż przed batalią Astralis z odświeżonym składem NiP internet zalała fala interesujących statystyk. Wnioski? Duńczycy zapomnieli jak grać w rundach pistoletowych. A te niejednokrotnie mogą przesądzić o ostatecznym wyniku całego pojedynku.

Astralis mimo kiepskich rezultatów w rundach pistoletowych potrafiło awansować do wielkiego finału ostatniego, głośnego turnieju. Pomyśleć tylko, co by się działo, gdyby w skandynawskiej machinie zadziałały wszystkie trybiki. Można gdybać, ale te nie funkcjonowały wtedy i niespecjalnie poprawiły się i tym razem. Co prawda we wczorajszym starciu z NiP Duńczycy zdołali wyrwać dwie pisoletówki, jednak na mapie, która ostatecznie i tak nie padła ich łupem. 

Finalny rezultat? 2:0. Przegrać z Ninjami takim wynikiem w 2021 roku, będąc najlepszą ekipą na świecie – to nie napawa optymizmem. I jasne – dziś Astralis może przejechać się po OG i nieco zamazać niesmak po wczorajszym meczu, jednak nie sprawi to, że problemy drużyny znikną. Nie będzie absolutnej dominacji, jeżeli nie nadejdzie poprawa w rundach pistoletowych. Niby niewiele, a jednak tak wiele.

Wczorajsze wyniki:

  • NiP 2:0 Astralis (16:13 Overpass, 16:13 Inferno)
  • BIG 2:0 OG (16:12 Inferno, 16:13 Dust2)

My natomiast trzymamy dziś kciuki za rodaka – Mateusza “mantuu” Wilczewskiego. Względem OG można mieć mieszane odczucia, wszak nie jest to ekipa, która wygrywa największe turnieje, jednak jest coś, za co należy ich szanować – wytrwałość. Już grubo ponad rok w jednym składzie to nie są przelewki. Mało która ekipa zasługuje na wzniesienie pucharu tak, jak oni.

Harmonogram BLASTA na dziś:

  • 16:30 – NiP vs BIG
  • 19:30 – Astralis vs OG

Wszystkie spotkania tego turnieju obejrzycie na oficjalnym kanale organizatora, który znajdziecie w tym miejscu.

Fot. StarLadder / Igor Bezborodov

Tagi:
Astralis BLAST Premier Spring 2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze