Astralis czy Spirit? BIG czy mouz? Czas na ostatni dzień pierwszej fazy PGL Majora w Sztokholmie

Astralis czy Spirit? BIG czy mouz? Czas na ostatni dzień pierwszej fazy PGL Majora w Sztokholmie

29.10.2021, 07:05:03

Pomimo ogromnego natłoku spotkań pierwsza faza PGL Majora w Sztokholmie mija w mgnieniu oka. Już dziś poznamy komplet uczestników etapu Legend, w którym po wczoraj zgodnie z planem czeka już trzech Polaków. Z najważniejszym turniejem w roku pożegnają się kolejne duże marki, a oczy wszystkich kibiców będą zwrócone w kierunku Astralis, które póki co skutecznie odsuwało nóż przystawiony do ich gardła już w pierwszy dzień Counter-Strike’owych Mistrzostw Świata. 

Z perspektywy rodzimych kibiców najważniejszym wczorajszym meczem była bez wątpienia potyczka ENCE oraz BIG. Formacja Pawła “dychy” Dycha oraz Olka “hadesa” Miśkiewicza podchodziła do serii z pozycji delikatnego faworyta, jednak pierwsza mapa padła łupem niemiecko-duńskiego kolektywu. 

Podopieczni fińskiej organizacji w pięknym stylu wyrównani jednak stan BO3 na mapie de_mirage. O wszystkim miał tym samym zadecydować Nuke, który wydawał się strefą komfortu międzynarodowego kolektywu. Genialna dyspozycja polskiego duo w połączeniu z dużym spokojem pozwolił ENCE zdystansować Niemców i przypieczętować swój awans do fazy Legend, a sam Dycha został wybrany MVP całej serii. 

Wcześniej po wyrównanej batalii z Team Spirit do kolejnego etapu awansowali wczoraj także reprezentanci Virtus.pro, a w tym samym czasie Heroic zmiażdżyło na trzeciej mapie Heroic i kosztem Duńczyków zameldowali się w następnej fazie Majora. Z rywalizacją pożegnało się z kolei TYLOO, Renegades oraz paiN, jednak wszystkie ekipy postawiły znaczący opór swoim wczorajszym rywalom. 

Dziś wszystko rozpocznie potyczka pomiędzy Heroic oraz Movistar Riders i nie ma co się czarować — ciężko przewidywać cokolwiek innego aniżeli łatwe zwycięstwo Skandynawów. Dużo ciekawiej powinno być za to w derbach niemieckich organizacji. Potyczka BIG i mouz zapowiada się wszak niesamowicie emocjonująco. 

O 17:30 dostaniemy za to najwyższej klasy deser. Z uwagi na historię Astralis będzie co prawda faworytem w meczu z Spirit, jednak biorąc pod lupę ostatnie występy nikogo nie zdziwi jeśli piątka z regionu CIS wyrzuci za burtę triumfatorów trzech ostatnich turniejów rangi Major. 

Harmonogram dzisiejszych meczów w ramach PGL Majora w Sztokholmie: 

10:00 – Heroic vs. Movistar Riders 

13:45 – BIG vs. MOUZ 

17:30 – Astralis vs. Spirit 

Fantasyexpo połączyło siły z FRENZY. Dzięki temu polska transmisja z PGL Majora w Sztokholmie transmitowana będzie zarówno na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego, jak i w telewizji Polsat Games.

Fantasyexpo połączyło siły z FRENZY. Dzięki temu polska transmisja z PGL Majora w Sztokholmie transmitowana będzie zarówno na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego, jak i w telewizji Polsat Games.

Fot. BLAST / Kirill Bashkirov

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze