ardiis na ławce rezerwowych Heretics. amilwa nowym kompanem Patitka

19.07.2021, 10:45:37

Nie trwał szczególnie długo wspólny epizod Patryka „Patitka” Fabrowskiego i Ardisa „ardiisa” Svarenieksa pod banderą Team Heretics. 23-letni Łotysz z uwagi na problemy zdrowotne już od jakiegoś czasu nie brał udziału w treningach zespołu, a finalnie został przesunięty na ławkę rezerwowych. 

Już w momencie transferu ardiisa do Heretics pojawiały się wątpliwości na temat słuszności tego typu ruchu kadrowego. Wielu powątpiewało, czy 23-letni zawodnik będzie w stanie nawiązać do genialnej formy z 2020 roku, czy podobnie jak w G2 nie będzie zbyt pewnym elementem międzynarodowej ekipy.

Spadek formy Svarenieksa nabiera teraz jednak większego sensu. Wszystko wskazuje na to, że od pewnego czasu Łotysz zmagał się z problemami zdrowotnymi, przez które wylądował ostatecznie w szpitalu. Z uwagi na niedyspozycję ardiisa skład podjął decyzję o przeniesieniu go na ławkę rezerwowych i znalezienia zastępstwa w trybie nagłym.

Czas był tutaj zresztą kluczową kwestią, bo Heretics zawiodło w pierwszych kwalifikacjach VCT Challengers i nie dostało się nawet do zamkniętego etapu drabinki eliminacyjnej. Co za tym idzie, podopieczni hiszpańskiej organizacji muszą teraz zaprezentować bezbłędny przemarsz, a pomóc w tym ma młody francuski talent – Amine „Amilwa” Saidi.

Amilwa pozostawał wolnym agentem od maja 2021 roku, kiedy to rozstał się z projektem volvo peek. W ostatnich tygodniach mogliśmy go z kolei oglądać w szeregach Reject$, w którym występował u boku takich graczy jak Shon „ShonP” Trikisha czy Alessio „musashi” Xhaferi.

Aktualny skład Heretics prezentuje się w następujący sposób: 

  • Christian „lowel” Garcia Antoran
  • Patryk „Patitek” Fabrowski
  • Ondřej „MONSTEERR” Petrů
  • Felix „al0rante” Brandl
  • Amine „Amilwa” Saidi
  • Ivan „Johnta” Shevtsov (trener)

Debiut odświeżonego rosteru zobaczymy już we wtorek, 20 lipca, podczas otwartych kwalifikacji VCT Challengers.

Fot. G2 Esports

Tagi:
Amilwa ardiis Heretics patitek VCT
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze