Polki w gronie najelpszych. Arcane Wave rozpoczyna DreamHacka Showdown

15.12.2020, 11:13:26

Ekipa DreamHacka na ostatniej prostej esportowego roku nie zapomniała o kobietach. Te zakończą sezon z przytupem, bo w trakcie turnieju Showdown Winter. Na liście uczestników nie zabrakło Polek z Arcane Wave.

DreamHacki Showdown stały się jednymi z najważniejszych turniejów na kobiecej scenie CS:GO. To właśnie one zapewniały triumfatorkom możliwość występu na dużo lepiej obsadzonych zawodach dedykowanych głównie mężczyznom. I choć występy w koedukacyjnym gronie kończyły się z zasady nie najlepiej dla żeńskińskich sekcji, zebranego doświadczenia nikt paniom już nie zabierze.

Nie tak dawno swoich sił podczas DreamHacka Open December próbowały reprezentantki XSET. Ekipa Zainab „zAAz” Turkie zakończyła rozgrywki w fazie grupowej – bez wygranego meczu. Podobnie przebiegł zresztą DreamHack Open Rotterdam w 2019 roku. Wówczas niemal niezmieniony skład w barwach Beşiktaş Esports też nie zdobył zbyt wielu rund.

Tym razem powraca jednak rywalizacja dedykowana wyłącznie esportowym damom. Na linii startu zawodów widzimy sześć formacji. Cztery z nich otrzymały przy tym bezpośrednie zaproszenie od organizatorów. Mowa o wspomnianym wcześniej XSET, utytułowanym Galaxy Racer Female, rosyjskim NOFEAR5, a także nadwiślańskim Arcane Wave. Grono to uzupełniły najlepsze ekipy z otwartych kwalifikacji – pride oraz Project C.

Od dłuższego czasu bardzo ciężko trenujemy, myślę że pokażemy dobrego CS-a i będziecie mile zaskoczeni! – informowała pod koniec listopada Magdalena “Madzix” Pranica. Dziewczyny przygotowywały się do zawodów podczas obozu szkoleniowego, co najlepiej pokazuje, jak ważną pozycją na liście celów zespołu jest właśnie DreamHack Showdown Winter.

Skład Arcane Wave, gdy barwy organizacji reprezentowała jeszcze Oliwia “Olivka” Nikolaidi. Dziś w zespole widzimy Wiktorię „Wiki” Bęczkowską. Fot Arcane Wave

Arcane Wave bez wątpienia zapragnie poprawić wynik z DreamHacka Showdown Summer. Polki osiągnęły wówczas czwarte miejsce, pokonując po drodze reprezentantki Giants Gamimng. Pół roku temu biało-czerwone udział w turnieju musiały wywalczyć jednak na drodze eliminacji. Ich status na międzynarodowej scenie uległ znacznej poprawie, dzięki czemu ominęły bestialską drabinkę kwalifikacyjną.

Aż pięć z sześciu sekcji uczestniczących w rozgrywkach śledziliśmy niedawno w akcji podczas Ambush Female Autumn Cup. Nieobecne były wtedy tylko zawodniczki XSET – mimo wszystko główny faworyt do zwycięstwa. Jeśli mielibyśmy więc zrekonstruować wspomniany turniej – warunki zdecydowanie nie sprzyjałyby ekipie Pauli “POLIN” Wasilewicz. Arcane Wave nie wyszło nawet z grupy. Dużo lepiej poradziły sobie zawodniczki HaLKoooo, a przede wczystkim półfinalistki z Izako Boars. Z triumfu cieszyło się z kolei Galaxy Racer Female, pokonując w finale NOFEAR5.

Harmonogram pierwszego dnia DreamHack Showdown Winter:

  • 17:00 – XSET vs. Arcane Wave – BO3
  • 17:00 – Galaxy Racer Female vs. NOFEAR5 – BO3

Biało-czerwone nie mają przed sobą najłatwiejszego zadania. Ba, losowanie zdecydowanie ich nie rozpieściło. Zmagania zainaugurują bowiem w starciu przeciwko XSET. W przypadku porażki druga szansa pojawi się jednak w drabince przegranych. W niej już na Polki lub XSET czekają gorzej rozstawione zawodniczki pride.

Zawody rozpoczną się o 17:00 i potrwają do 20 grudnia. W puli nagród turnieju umieszczono 30 tysięcy dolarów. Transmisję w języku angielskim znajdziecie w TYM MIEJSCU.

Fot. ESL Polska
Tagi:
Arcane Wave DreamHack Showdown Galaxy Racer Female NOFEAR5 PRIDE Project C XSET
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze