Arcane Wave bez szans na początku DreamHacka. Do gry wrócą dopiero jutro

16.12.2020, 09:53:54

Nie zobaczyliśmy najpiękniejszej inauguracji DreamHacka Showdown Winter w wykonaniu Polek. Arcane Wave nie miało w otwierającym zawody meczu najmniejszych szans, oddając całą inicjatywę w ręce zawodniczek XSET.

Nie miało być łatwo, a nawet zapowiadało się na sprawdzian z natury cholernie trudnych. Ale żeby aż tak? Arcane Wave dostało nauczkę porównywalną do tego, z czym musiały spierać się dziewczyny z XSET podczas występów na  męskich DreamHackach Open.

Biało-czerwone na dwóch mapach zdobyły łącznie siedem punktów, co jest zasługą dwóch rund wygranych na Nuke’u i pięciu na Trainie. Obie areny zaczynały zresztą od wygranej pistoletówki, natychmiast oddając jednak inicjatywę w ręce rywalek. Dziewczyny z Arcane Wave najzwyczajniej w świecie odgrywały wczoraj rolę cieni międzynarodowej sekcji.

Trzeba jednak przyznać, że ekipa Pauli “POLIN” Wasilewicz stanęła przed wykonaniem najtrudniejszego z trudnych zadań. XSET to przecież najbardziej doświadczona i utytułowana ekipa w gronie uczestników. Jeszcze przed startem pierwszego pojedynku gros społeczności postawiło reprezentantki amerykańskiej organizacji na najwyższym podium.

Wiecie, co to oznacza? Trudniej – przynajmniej w czystej teorii – być już nie może.

W drabince przegranych Arcane Wave zmierzy się z Project C. Międzynarodowa sekcja z Aurorą „aurorą” Lyngdal do turnieju awansowała z poziomu otwartych kwalifikacji i wydaje się drużyną w zasięgu biało-czerwonych. Jeśli tylko Polki otrząsną się po solidnym przekopie od XSET. Na to mają jeszcze jednak czas – ich kolejny mecz odbędzie się bowiem dopiero 17 grudnia.

Dziś w akcji zobaczymy z kolei Galaxy Racer Female oraz NOFEAR5. Czeka nas więc powtórka niedawnego finału Ambush Female Autumn Cup, który dość pewnie zgarnęły Galaktyczne Rajdowczynie. Ekipa Klaudii „klaudii” Beczkiewicz może pochwalić się dużo większymi pokładami doświadczenia i nie bez powodu należy do faworytek dzisiejszej konfrontacji.

17:00 – Galaxy Racer Female vs. NOFEAR5 – BO3

Zawody rozpoczną się o 17:00 i potrwają do 20 grudnia. W puli nagród turnieju umieszczono 30 tysięcy dolarów. Transmisję w języku angielskim znajdziecie w TYM MIEJSCU.

Fot. ESL Polska

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze