Anulowany mecz, który dał Anonymo awans w rankingu HLTV

Anulowany mecz, który dał Anonymo awans w rankingu HLTV

18.05.2021, 11:44:27

Wczorajsza aktualizacja rankingu HLTV przejdzie do historii. I to nie ze względu na jakieś kosmetyczne zmiany w TOP10 czy awans popularnych Kucyków do najlepszej trzydziestki. Wszyscy zapamiętamy bowiem spory skok Anonymo Esports spowodowany zwycięstwem nad NIP. Zwycięstwem, które jeszcze wczoraj było, a już dziś go nie ma.

Kontrowersja na kontrowersji

Jeżeli ostatnie dwa dni spędziliście pod kamieniem, pewnie nie wiecie wiele o całej aferze związanej z powtórką meczu Anonymo Esports i NIP. Aby zrozumieć ten temat musicie nadrobić więc sporo zaległości, a wszystkie potrzebne linki znajdziecie na samym dole artykułu. A teraz do rzeczy.

Jeszcze kilka dni temu, tuż po zwycięstwie Anonymo Esports nad NIP, liczyliśmy na spory awans polskiej załogi w rankingu HLTV. Cotygodniowa aktualizacja miała przynieść spory skok i przybliżyć naszych rodaków do najlepszej trzydziestki zestawienia. Miny jednak nieco nam zrzedły, kiedy pierwszy raz usłyszeliśmy o możliwości powtórzenia spotkania. Według nas i lwiej części społeczności – niesłusznego powtórzenia.

Do wczorajszego wieczora decyzja wciąż pozostawała niejasna, a my zastanawialiśmy się, jak tę sytuację potraktuje HLTV. Dla przykładu Flashpoint już na początku dnia wymazał ze swojej witryny pojedynek Anonymo z NIP. W duńskim serwisie wciąż mogliśmy jednak znaleźć stronę meczową najgłośniejszego meczu ostatnich miesięcy, jeśli nie lat.

Niesłuszny werdykt

I stało się – wybiła godzina 20:00 w poniedziałek. Drużyny zamieniły się pozycjami, Anonymo zaliczyło spory awans, jednak ten mógł być także spowodowany innymi występami. Całe szczęście HLTV wyszczególnia spotkania, które bierze pod uwagę podczas formowania nowego rankingu. I w zakładce rodzimej formacji mogliśmy znaleźć nieszczęsny pojedynek z NIP.

Dlaczego nieszczęsny? Bowiem pod osłoną nocy Flashpoint wypuścił jedno z najbardziej kontrowersyjnych oświadczeń w historii esportu. Słowa te bezpośrednia uderzyły nie tylko w Anonymo Esports, ale także w całą sportową rywalizację. I mocno jej zagrażają. Główne przesłanie wybrzmiało – mecz zostanie powtórzony.

Mamy tu więc do czynienia z wyjątkową sytuacją, w której Anonymo Esports zyskało awans za mecz, który według wszystkich oficjalnych komunikatów już nie istnieje. Flashpoint postanowił wymazać go z pamięci. A Polacy być może w kolejnej aktualizacji utracą garść zdobytych punktów. Choć tej opcji nie bierzemy pod uwagę, bowiem dziś wszyscy liczymy na powtórkę w powtórce, czyli kolejny triumf Anonymo.

TOP10 rankingu HLTV:

Miejsce Drużyna Zmiana pozycji
1. Gambit
2. Natus Vincere
3. Heroic
4. Astralis
5. G2 Esports
6.  Virtus.pro +1
7. FURIA -1
8. BIG
9. Liquid
10. Complexity

10 najlepszych polskich formacji w rankingu HLTV:

Miejsce Drużyna Zmiana pozycji
35. x-kom AGO +1
37. Anonymo Esports +7
45. Wisła All in! Games Kraków +1
46. Izako Boars +9
96. HONORIS -25
97. CLEANTmix -8
98. los kogutos -3
112. MAD DOG’S PACT -29
143. M1 EDEN -14
157. The Lycans -2

Więcej o całej sprawie dowiecie się z poniższych artykułów:

NiP żąda powtórki meczu z Anonymo Esports! 
Lista wszystkich powtórzonych meczów CS:GO w kwalifikacjach do Majora 
Flashpoint wydał oświadczenie sprawie meczu Anonymo vs NIP*
Panie FLASHPOINT, to nie ma racji bytu na blokach 
NiP: „Anonymo Esports opublikowało szokująco mylące oświadczenie”
device: Żałuję tego, w jaki sposób potraktowałem adminów 
“To zamach na esport” – społeczność murem za Anonymo
Upadli bohaterowie e$portu 
NIP skłamało w oświadczeniu? Gdy przypominanie jest traktowane jak naciskanie
Klamka zapadła! Mecz Anonymo z NIP zostanie powtórzony
„Jesteśmy winni wszystkim szczere przeprosiny”, czyli jak tłumaczy się FLASHPOINT

Fot. SkillFactor / Patrycja Gawryszewska

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze