PLE bez Snaxa czy innocenta. Anonymo zepchnięte do Dywizji Profesjonalnej

PLE bez Snaxa czy innocenta. Anonymo zepchnięte do Dywizji Profesjonalnej

28.09.2021, 09:30:46

Anonymo Esports nie zagra ostatecznie w najwyższej klasie rozgrywkowej Polskiej Ligi Esportowej. Po wątpliwych próbach wystawienia na krajowym szczycie zawodników akademii organizacja została zepchnięta do Dywizji Profesjonalnej.

Pojedynek Anonymo Esports z M1 EDEN w ramach pierwszej kolejki Dywizji Mistrzowskiej nie odbył się. Odwołane spotkanie zbiegło się w czasie z informacjami na temat potencjalnej kadry Anonimowych w Polskiej Lidze Esportowej. Jak się okazało, włodarze klubu postanowili zaangażować w zmagania skład akademii. A włodarze rozgrywek z jasnych powodów nie chcieli do tego dopuścić.

Dziś wiemy już, że Anonymo Esports w Dywizji Mistrzowskiej nie zagra. Na mocy porozumienia zarządu zespołu z Polską Ligą Esportową formacja została zepchnięta do Dywizji Profesjonalnej, a więc na niższy szczebel rozgrywkowy. I to właśnie na tym poziomie zobaczymy w akcji rzeczoną akademię. Kadra Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego i Pawła “innocenta” Mocka w PLE natomiast nie zagra.

Mając na względzie utrzymywanie najwyższego możliwego poziomu rozgrywek PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej oraz działając w porozumieniu z organizacją Anonymo Esports niniejszym informujemy, że w sezonie jesiennym 2021 wskazana przez organizację drużyna Anonymo Academy weźmie udział w rozgrywkach Dywizji Profesjonalnej pisze Paweł Kowalczyk z Zarządu Polskiej Ligi Esportowej w oficjalnym oświadczeniu.

Podstawową wartością w Polskiej Lidze Esportowej jest dialog i wypracowanie najlepszych rozwiązań dla całej sceny esportowej. Dlatego wspólnie podjęliśmy decyzję najlepszą w naszej opinii dla rozwoju esportu – kontynuuje.

Marcin Gortat uczył esportowców na przykładzie NBA

– Jak pewnie zauważyliście do Polskiej Ligi Esportowej nie został zgłoszony podstawowy skład, który obecnie bierze udział w głównych rozgrywkach. Powodów jest kilka, między innymi fakt, iż w skład wchodzi dwójka nadal testowanych Zawodników. Po okresie wakacyjnym, w którym niespodziewanie zrobiliśmy zmiany w składzie musieliśmy, i nadal musimy, poświęcić więcej czasu na przygotowania się do turniejów. Nikt nie lubi przegrywać, a budowa składu to pewien postępujący proces. […] Zarówno my, jak i PLE chcemy współpracować długoterminowo, zważywszy na fakt, że te Rozgrywki stają się kluczowe w polskim ekosystemie esportowym komunikują natomiast przedstawiciele Anonymo Esports.

Miejsce Anonymo Esports na szczycie PLE zajmie Creative AVEZ lub zespół PL123. Formacje rozegrają między sobą bezpośredni mecz o awans do Dywizji Mistrzowskiej. Podjęte działania nie wpłyną na pierwotnie zaplanowaną liczbę spotkań. Anonymo Academy w Dywizji Profesjonalnej wystąpi natomiast już od trzeciej kolejki. Organizatorzy na harmonogram reagować będą w zależności od rozwiązania dzisiejszego pojedynku o slot.

Fot. SkillFactor / Patrycja Gawryszewska

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze