Anonymo z nożem na gardle. Walka w EDC wymyka się z rąk

08.04.2021, 11:24:34

Jeszcze wczoraj liczyliśmy na sprawną podróż Anonymo Esports przez grupę w European Development Championship, jednak nadzieje umarły już po pierwszym spotkaniu. Polacy przegrali z rosyjskim Trident i dziś zamiast świętować awans, muszą walczyć o życie.

Porażka z Trident nie była wynikiem, które mogliśmy się spodziewać. Podopieczni Adriana “imd” Piepera bowiem jeszcze tydzień temu potrafili zaskoczyć rosyjską paczkę i pokonać w serii BO3, która jest dużo lepszym wyznacznikiem formy niż wczorajsze BO1. Formatu EDC narzekaniem jednak nie zmienimy, tym bardziej po fakcie.

W Anonymo zabrakło siły Kacpra “Kylara” Walukiewicza i Pawła “innocenta” Mocka. A bez tej dwójki w najlepszej dyspozycji naszym rodakom w starciu na Trainie udało się uzbierać tylko dwanaście punktów. Szansa na rehabilitację nadejdzie już dzisiaj, a przeciwnik wydaje się nieco mniej wymagający.

100PG to bowiem formacja, o której wielu pozytywnych słów powiedzieć nie można. Jej największym atutem jest obecnie to, że pochodzi z Kazachstanu, a to jeszcze jakiś czas temu związywało ręce graczom niższych tierów. Te czasy już jednak nieco przeminęły, a dowodem niech będzie forma dzisiejszych przeciwników Anonymo. Gdy zajrzymy w ich zakładkę ostatnich spotkań na HLTV, nasze oczy zaatakuje krwiście czerwony kolor.

Triumf dziś jest więc obowiązkiem, ale także pewnie wymogiem samych graczy wobec własnej gry. Wylecieć z European Development Championship jako pierwsza drużyna? Taki scenariusz nie wchodzi w grę. Poza tym dziś rywalizacja toczyć się będzie w sprawiedliwszym formacie, więc szczęście nie będzie miało takiej siły przebicia.

W przypadku triumfu Polacy staną do rewanżowego starcia z Trident, którego triumfator będzie mógł pochwalić się awansem z grupowego formatu.

Harmonogram EDC na dziś:

  • 12:00 – Anonymo Esports vs 100PG
  • 15:00 – Anonymo Esports/100PG vs Trident

Wszystkie mecze EDC wraz z polskim komentarzem możecie oglądać na oficjalnym kanale Tarczyński Studio Live w tym miejscu. Pula rozgrywek wynosi 30 tysięcy dolarów, a ich zwycięzca zdobędzie ponad połowę tej kwoty.

Fot. GG League / Maciej Kołek

Tagi:
Anonymo Esports EDC European Development Championship
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze