Anonymo z kolejną porażką i kolejną szansą we Flashpoincie

26.05.2021, 10:07:51

Nocna bitwa Anonymo Esports ze Sprout sprawiła, że dziś ciężko było nam się dobudzić. Niestety, ale tuż po otwarciu oczu towarzyszyła nam ta sama, smętna mina, co podczas zasypiania. A wszystko za sprawą nieszczęśliwego rozstrzygnięcia pojedynku ze Sprout. Polacy nie mogą jednak rozpamiętywać tej porażki, bowiem już dziś przystąpią do swojej ostatniej bitwy we Flashpoincie 3. 

Niemal pięciogodzinna seria rozpoczęła się od – no kto by pomyślał – niezwykle wyrównanego starcia. Reprezentanci Sprout jako swoje terytorium bitwy wybrali Inferno, natomiast Anonymo ewidentnie spodziewało się takiego zagrania, bowiem była to jedna z lepszych gier Polaków na tej mapie. “Jedna z lepszych” jednak nie wystarczyło do końcowego triumfu. Losy partii ważyły się do jej ostatnich momentów, jednak to niemiecka ekipa schodziła na przerwę w lepszym nastroju.

Co innego spotkanie numer dwa. Tu ponownie emocji nie zabrakło, ba, było ich nawet więcej niż w poprzednim przypadku. Rodzima ekipa wielokrotnie wracała z dalekiej podróży, broniła się przed punktami meczowymi, doprowadzała do dogrywek i… finalnie zamknęła starcie na Nuke’u na swoją korzyść. Ale to nas nie dziwi – niejeden gagatek przekonał się już o mocy polskiego Anonymo na tej mapie.

Podobny scenariusz mieliśmy przyjemność obserwować w trakcie ostatniego pojedynku serii – na Vertigo. Biało-czerwoni znów odrabiali straty, znów sięgali po dogrywkę, jednak tym razem zabrakło tego szczęśliwego zakończenia. Wyczerpująca seria padła łupem Sprout, a Anonymo straciło szanse na dziewiąte lub dziesiąte miejsce we Flashpoincie. Tym samym Polakom koło nosa przeleciało już 200 punktów RMR. 

Sprout 2:1 Anonymo Esports (16:13 Inferno, 19:22 Nuke, 19:16 Vertigo)

Dziś nasi rodacy przystąpią do swojej ostatniej batalii w tej edycji Flashpointa. Przeciwnikiem Anonymo Esports będzie Complexity. Z pozoru brzmi to niebezpiecznie, jednak Juggernaut od niedawna zmaga się ze sporymi problemami i wcale nie będzie tak dużym faworytem, jak mogłoby się wydawać.

Triumfator pojedynku otrzyma dodatkowe sto punktów do Majorowego rankingu. Sto punktów, które – kto wie – być może zdecydują o bezpośrednim awansie do kolejnego turnieju kwalifikacyjnego PGL Major Sztokholm.

18:00 – Complexity vs Anonymo Esports (BO3)

Transmisję z tego spotkania obejrzycie na oficjalnym kanale Twitch Piotra “Izaka” Skowyrskiego w tym miejscu.

Fot. GG League / Maciej Kołek

Tagi:
Anonymo Esports Flashpoint 3
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze