Ograli Young Ninjas – teraz celują w kolejne zwycięstwo w Spring Sweet Spring

22.06.2021, 08:52:39

Rozpoczęła się kolejna faza trzeciej edycji Spring Sweet Spring, w której nadal widzimy pokaźną liczbę Polaków. Jakie wyzwania czekają dziś Anonymo Esports i x-kom AGO?

Ale po kolei… 

Anonymo Esports po serii wzlotów i upadków wydostało się najpierw z polskiej grupy, a następnie regionalnego etapu szwajcarskiego. To zaprowadziło go do kolejnej fazy swiss, do której organizatorzy zaprosili ponadto m.in. x-kom AGO. I cóż – Anonimowi zdecydowanie lepiej poradzili sobie w meczu otwarcia.

Pojedynek z Young Ninjas nie należał do jednostronnych. Ba, w każdej chwili jedna czy druga mapa mogła przechylić się na szalę rywala. Ostatecznie to jednak Polacy zamknęli spotkanie, nie tracąc nawet jednej mapy. I cóż, że po dogrywce, skoro to właśnie oni zabezpieczyli sobie bilans 1:0.

Konfrontacja Anonymo z akademią Ninjas in Pyjamas stała się zresztą wymownym wyrazem zjazdu Erika “ztra” Gustafssona, który po degradacji z głównego składu do akademii wpadł w wyraźny dołek. Niewielka skuteczność młodego Szweda znacznie obniżyła potencjał zespołu na przestrzeni ostatnich kilkunastu dni.

  • Anonymo Esports 2:0 Young Ninjas – Nuke 16:13; Inferno 19:17

Zdecydowanie gorzej poradzili sobie gracze x-kom AGO, którzy o potencjalny awans do play-offów będą walczyć, goniąc konkurencję. Choć podczas konfrontacji z 1WIN Jastrzębie znakomicie poradziły sobie na Ancient, na dwóch kolejnych mapach były wyłącznie tłem dla ekipy ze wschodu. Grzechem byłoby powiedzenie, że na Duście2 czy Nuke’u biało-czerwoni na zwycięstwo zasługiwali.

  • x-kom AGO 1:2 1WIN – Ancient 16:6; Dust2 9:16; Nuke 4:16

Co dalej?

Już o 12:00 x-kom AGO dostanie jednak szansę na poprawienie swojego bilansu. Naprzeciw ekipy Damiana “Furlana” Kisłowskiego staną bowiem zawodnicy ALTERNATE aTTaX, którzy wcześniej uznali wyższość Copenhagen Flames. To jednak nie jedyne wyzwanie zaplanowane dla x-kom AGO. Podopieczni Mikołaja „miniroxa” Michałkówa o 19:00 staną również do walki w ćwierćfinale ESEA Premier.

Anonymo Esports o bilans 2:0 powalczy natomiast z cieszącym się 25. pozycją w światowym rankingu EXTREMUM, które nie miało większych problemów, ogrywając Budapest Five. Triumfator dzisiejszego spotkania będzie o krok od awansu do fazy pucharowej. Wystarczy, że w trzecim meczu również uniknie potknięcia.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków:

  • 12:00 – x-kom AGO vs. ALTERNATE aTTaX – BO3 – TRANSMISJA
  • 18:00 – Anonymo Esports vs. EXTREMUM – BO3 – TRANSMISJA
  • 19:00 – x-kom AGO vs. LDLC – BO3 – TRANSMISJA

Stawką trzeciego sezonu Spring Sweet Spring są nagrody z puli 100 tysięcy dolarów oraz miejsce na wyjątkowym turnieju offlince. Bilet na Sweet LAN Sweet zgarnie jednak wyłącznie triumfator.

Fot. x-kom AGO
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze