Anonymo i StylDunów – pierwsze powody do radości od dawna

22.01.2021, 09:58:22

Już dawno nie łapaliśmy się na tym, że spotkania krajowych formacji oglądaliśmy zaciśniętymi kciukami lub uśmiechem, który przecinał nasze twarze od ucha do ucha. To uczucie jakby powraca, a wszystko za sprawą Anonymo Esports oraz miksowego StylDunów. Czyżby krajowa szufla wreszcie się udała? Czy któraś z dwóch polskich drużyn zdoła awansować na DreamHack Open January?

Wydaje się, że to bardziej niż pewne, wszak format zamkniętego etapu kwalifikacyjnego, ale też stawka pozwalają tak myśleć. Z kim przyjdzie walczyć polskim tytanom ostatnich dwóch dni?

StylDunów jedzie do piekła

StylDunów podejmie w teorii łatwiejszego z dwóch rywali. Tak, dobrze słyszycie – z dwóch. Całe zamknięte kwalifikacje przewidują bowiem udział raptem czterech składów, a aż połowa z nich już jutro będzie cieszyć się z awansu na jeden z pierwszych, poważnych w tym roku turniejów.

To z kim powalczy sklejka Pawła “byaliego” Bielińskiego? Naprzeciw niej stanie HellRaisers, czyli trzydziesta czwarta siła światowego rankingu. Ale to nie rankingi grają, a ludzie, więc tym nie mamy co się sugerować. Poza tym dobrze wiemy, że poza ścisłą czołówką, czyli jakąś dwudziestkę, te pozycje często dobierane są w dość losowy sposób. 

StylDunów na DreamHacka? Bardzo proszę. Miłosz “mhL” Knasiak niech się lepiej cieszy, że wszystko odbędzie się w formacie online, bo inaczej jego przygotowania do matury straciłyby na prędkości. A tak spokojnie może zakuwać między mapami i w trakcie rundy, kiedy już padnie na ziemię.

Anonymo na niezbadanym gruncie

Gra zawodników forZe to tak zwany, klasyczny rzut monetą. Ci goście potrafią ograć Cloud9 kilka dni po sromotnej porażce na “piątkę z Budapesztu”. Łopatologiczna logika podpowiada nam jednak, że Rosjanie dostaną dziś od Polaków srogie bęcki. W końcu liczby nie kłamią, prawda?

forZe 0:2 sAw

Anonymo Esports 2:0 sAw

Anonymo Esports >>> sAw

Gdyby to tylko było takie łatwe. Ale przecież wciąż może być, wszak polska piątka mimo raptem dwóch dni stażu na scenie zdążyła już pokazać dwie twarze – pewniaków, którzy kasują rywali i typowej polskiej ekipy sprzed lat, która trzyma w niepewności do ostatniej wystrzelonej z magazynku kuli.

Poza tym, no halo… Anonymo w swojej bogatej historii sięgającej dnia przedwczorajszego nie przegrało jeszcze ani jednego spotkania. Trzeba utrzymać status invincibles.

 

Harmonogram kwalifikacji do DreamHack Open January na dziś:

  • 14:00 – StylDunów vs HellRaisers
  • 14:00 – Anonymo Esports vs forZe
  • 19:00 – mecz wygranych
  • 19:00 – mecz przegranych

Linki do transmisji, gdy te tylko się pojawią, znajdziecie w naszej specjalnej relacji dedykowanej temu wydarzeniu w tym miejscu.

Fot. Radosław Makuch / ESL Polska

Tagi:
Anonymo Esports DreamHack Open January Styldunow
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze