Anonymo na autostradzie do mistrzostwa Polski – za nami faza grupowa EMP

Anonymo na autostradzie do mistrzostwa Polski – za nami faza grupowa EMP

05.05.2021, 10:22:33

W LEC mają super weekend, w EMP mieliśmy super wtorek. Wczoraj najlepsze drużyny w kraju stawiły się w dziesięciu starciach, które uformowały ostateczny wygląd ligowej tabeli. Co zatem wiemy po zakończeniu fazy grupowej ESL Mistrzostw Polski?

Anonymo na autostradzie do tytułu

Podopieczni Adriana “imd” Piepera przed rozpoczęciem wczorajszych zmagań wciąż musieli martwić się o utrzymanie fotela lidera. Przed startem własnego pojedynku te problemy jednak zniknęły, a Anonymo mogło podejść do starcia z MAD DOG’S PACT na pełnym luzie. Drużyny podzieliły się punktami, a to tylko przypieczętowało sukces Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego i spółki.

Teraz Anonymo Esports zbiera wszystkie benefity pierwszej pozycji w ligowej tabeli. Drabinka w fazie pucharowej nie mogła być lepsza. Uczestnicy trzeciej edycji Flashpoint walkę o mistrzostwo kraju rozpoczną dopiero na półfinale, podczas gdy większa część konkurencji stanie do walki zdecydowanie wcześniej. W podobnej sytuacji znaleźli się wicemistrzowie rundy zasadniczej – reprezentanci Izako Boars. Oni jednak w półfinale muszą stawić czoła nieco bardziej wymagającemu – przynajmniej w teorii – przeciwnikowi.

Illuminar i Tarczyński Protein Team spadają z ligi

Illuminar wylatuje z ESL Mistrzostw Polski – jak to w ogóle brzmi? Prawdą jest jednak, iż drużyna w ostatnich tygodniach nie radziła sobie najlepiej i około tydzień temu poznaliśmy tego efekty. Organizacji pożegnała się z dywizją CS:GO, jednak ta dograła sezon w odwieszonych do szafy barwach. Niestety, ale nie udało się jej utrzymać w lidze na kolejny sezon.

A TPT? Po prostu – nie był to wymarzony debiut w EMP. Siedem punktów w osiemnastu spotkaniach. I chyba nie trzeba dodawać niczego więcej.

Pucharowa drabinka

Kto z kim, jak i kiedy? Oto odpowiedzi na wszystkie wasze pytania.

Fot. Anonymo Esports / Maciej Kołek

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze